Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 25 maja 2021

,,Miecz. Strażnicy Sampo" Timo Parvela

 ,,Miecz. Strażnicy Sampo" Timo Parvela to pierwszy tom serii, w Polsce na dniach dostępna będzie już cała trylogia. 


Lubię zagłębić się w fantastyczne, młodzieżowe serie, dzięki którym wspaniale mogę przenieść się do magicznego świata. Stworzenie takiej historii w niecodziennym wydaniu także nastręcza dość sporo trudności, ponieważ trudno wymyślić coś, czego by jeszcze nie było. Timo Parvela w pierwszym tomie swojej serii skupia się na historii nastolatków. Dzieci wychowywały się w niepełnych rodzinach, co czyniło ich w pewnych stopniu wyjątkowymi. Aby jednak nie było tak smutno, w ich życiu niebawem miało zaroić się od przygód, a to za sprawą tajemniczego kantele, które otrzymali od pewnego starca.

Czekanie na kolejny tom jest niesamowitą udręką, jeśli pierwszy tom przypadnie czytelnikowi do gustu. Na ten moment na szczęście nie musimy się tym martwić, ponieważ na dniach będzie można zapoznać się już z całą trylogią. Książka została dość skromnie wydana, nie ma specjalnych ozdobników, jednak nie to one są w tym wszystkim najważniejsze. Największe znaczenie odgrywa dana fabuła, treść, która wciąga czytelnika od początku i od razu zachęca do lektury drugiego tomu. To właśnie z takim zjawiskiem mamy miejsce w tym przypadku.

Dzięki wprowadzeniu do fabuły skradzionego zabytkowego kantele akcja toczy się żwawo. Nie ma czasu na nudę. Bohaterowie są nastolatkami tak, jak i odbiorcy tego cyklu, więc dzieci spokojnie mogą utożsamiać się z tym, co dzieje się na kartach książki. Dużą rolę odgrywa także akcja, która dzieje się w zabytkowej kopalni, gdzie znajdowały się niektóre odłamki Sampo. Cieszę się, że na półce już czeka na mnie drugi tom, gdyż z przyjemnością zagłębię się w jego lekturę.

 Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

7 komentarzy:

 1. Dobrze, że można zapoznać się już z całą trylogią, zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. o nie, jak to udręka to ja poczekam aż wszystko już będzie dostępne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro jest tak dovra to ja poczrkam az beda wszystkie, nie chce czekac udreczona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W wakacje mam ochotę właśnie czytać młodzieżowe propozycje. Zobaczę co uda mi się zdobyć. Pozdrawiam serdecznie ze Szwecji. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że kolejny tom utrzyma lub poprawi poziom. Chętnie to sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń