Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 30 lipca 2021

,,Wampir. Jak rodzi się zło" Magda Omilianowicz

Leszek Pękalski, ,,wampir z Bytowa" przyznał się do 67 dokonanych zbrodni, z czego osądzono go tylko za zabójstwo i gwałt. Jaka jest prawda?


Odpowiedź na to pytanie ponownie próbuje znaleźć autorka książki ,,Wampir. Jak się rodzi zło". Magda Omilianowicz ma w swoim dorobku wiele reportaży, wywiadów i rzetelnego sprawdzenia tematów, które porusza. Kim właściwie jest Leszek Pękalski, którego sprawa poruszyła całą Polskę, a kobiety bały się samodzielnie wychodzić po zmroku? To syn Cecylii, która nie miała czasu i chęci go wychowywać, ponieważ ważniejszy był alkohol. Bity i popychany przez matkę i babkę, czas dzieciństwa wspomina jako traumę. Jedyną ostoją była jego siostra bliźniaczka, Kasia.

Wychowywany przez szkoły specjalne i placówki opiekuńcze nie miał prawidłowego wzorca do naśladowania. Dodatkowo nieuzasadniony popęd płciowy, chęć za wszelką cenę znalezienia żony, z którą mógłby ,,mieć seks", doprowadziły do tragedii. Policja długo nie mogła wpaść na jego trop. Wybierał samotne kobiety, które, co normalne w dramatycznej sytuacji, krzyczały, wzywały pomocy, a wtedy... on je uciszał i czerpał przyjemność seksualną z widoki dużych piersi, pięknych kołyszących się za życia bioder. W toku postępowania przyznał się do zamordowania 67 ofiar, później wyparł się, udowodniono mu jedynie zabójstwo 17-letniej kasjerki, która jako praktykantka w sklepie dwa razy przyniosła mu jedzenie oraz gwałt na sąsiadce ze wsi. 

25 lat spędził w zakładzie karnym, następnie przeniesiono go do ośrodka w Gostyninie. Pytaniem pozostaje, czy Leszek Pękalski jest zły sam z siebie, czy może nieodpowiednio wcześnie udzielona pomoc, zrozumienie, że ma problem, mogły uchronić te kobiety? Magda Omilianowicz w formie zapisków przybliża warstwę psychologiczną sprawcy, zarysowuje postaci poszkodowanych. Okazuje się, że ofiarami ,,wampira z Bytowa" stali się także mężczyźni. Słowo wstępu napisał Igor Brejdygant, autor takiej powieści, jak np. ,,Szadź". Na koniec wypowiadają się psychologowie, policjanci, pomiędzy wychowawczynie i znajomi. Jaki los czeka Leszka Pękalskiego? Czy kres życia zastanie go w Gostyninie? Tego nie wie nikt, ale wiem, że ta lektura Tobą wstrząśnie i sprawi, że samotne wyjścia wieczorami nabiorą zupełnie innego wymiaru.

13 komentarzy:

 1. Na pewno znajdzie swoich odbiorców, wstrząsające lektury też są potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 2. to musi być niezwykle ciekawa analiza choroby. Boję się czytać takich książek, bo potem wymyślam scenariusze jak w "oszukać przeznaczenie"

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisanie o seryjnym mordercy na pewno nie jest łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, chętnie wchodzę w taką tematyk, ciekawi mnie mroczna strona ludzkiej natury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat morderstw nie jest moim ulubieńcem jeśli chodzi o książki dlatego takich nie czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam chrapkę na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam, że dla takich osób powinno być krzesło elektryczne. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania. Żadna resocjalizacja nie pomoże, a my podatnicy musimy płacić za jedzenie takiego zwyrodnialca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najgorsze jest to, że takie osoby mogą żyć tuż obok nas i nie mamy o niczym pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam ten tytuł w zapowiedziach, ale stwierdziłam, że nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam już o tej książce i miałam w planie ją zamówić, ale nie wyrabiam przez sytuację w życiu prywatnym i na razie sobie odpuszczam pewne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś nie mówiono o męskich ofiarach Wampira z Bytowa, aż dziwne. Czaję się na tą pozycję książkową, a teraz, po takiej ciekawostce, to chcę jeszcze szybciej żeby znalazła się w moich rękach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tego typu literatura nie jest dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń