Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 28 października 2021

,,Lista niegrzecznych prezentów" Praca zbiorowa

Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,Lista niegrzecznych prezentów" to świąteczne antologia. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.  


Uwielbiam zbiory opowiadań za to, że możemy ponownie spotkać się z twórczością danego autora lub poznać zupełnie nowe nazwiska. Nie inaczej było i w tym przypadku. Z dłuższymi formami miałam styczność przy takich twórcach jak Anna Langner, Alicja Sinicka, czy Emilia Szelest. Było to dla mnie niezapomniane przeżycie, ponieważ wszystkie historie przedstawione w tej antologii trzymają równy, naprawdę wysoki i świąteczny poziom. ,,Lista niegrzecznych prezentów" sprawiła, że nie potrafiłam oderwać się od kolejnych opowiadań, obiecując sobie, że to już ostatnie... do czasu, aż ostatnim faktycznie było.

Czym jednak się tak zachwycam? Przepiękne historie, w którym kobieta zmierzająca do domu nie chcąc potrącić psa, zjeżdża na bok, wpada w poślizg i wjeżdża w... policyjny samochód. Autor książki, który nieoczekiwanie na swojej drodze spotyka sąsiadkę, której ktoś ofiarował psa o dwukolorowych oczach. Mikołaj i Śnieżynka w centrum handlowym sprawią, że życzenia z pozytywki na pewno się spełnią. Poznamy także historię szefa, napastującego swoje pracownice, jak zawsze znajdzie się także wybawiciel. 

Nie mniej zachwycająca jest przygoda znajomości bohaterki z przyjacielem brata z dzieciństwa, z którym spotykają się po latach. Prawniczka, prowadząca sprawę biznesmena, która wymyka się spod kontroli. Zima w górach i lawinowa miłość. Pamiętnik z młodości czytany w Święta, wspomnienia nastoletniej miłości i ... zrozumienie partnera w tej kwestii. Spełniające się życzenia świąteczne i lekarz na ostrym dyżurze. Znienawidzony szef i impreza w górach to doskonały pomysł, by... rzucić mu tortem w twarz.

Pełne namiętności, świątecznego ciepła i nieprzewidywanych zwrotów akcji historie sprawią, że nie sposób się od nich oderwać. Znane i mniej znane polskie nazwiska zabiorą nas w podróż pełną magii, wrócimy do wspomnień z młodości, uśmiechniemy się i popłaczemy, gdy trafimy na szczególnie romantyczny moment. Bohaterowie są bardzo ludzcy, podobni do nas samych, ze swoimi problemami, marzeniami i celami. Niech te zbliżające się Święta będą wyjątkowe. ,,Lista niegrzecznych prezentów" sprawi, że uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy. Cudownie inspirująca antologia. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

13 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja. Na pewno przyjemnie czyta się opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ohohoho, bardzo ciekawy w sumie ten tytuł i bardzo zachęcający do czytania tej opowieści :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki zbiór jest fajny w okresie świątecznym, nie tylko ze względu na tematykę, ale i fakt, że opowiadania można czytać między przygotowaniami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tez lubię od czasu do czasu przeczytać taki zbiór opowiadań, bo z niego mozna zobaczyć czy piórko któregoś autora nam się spodoba czy nie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, myślę, że to dlatego zbiory opowiadań cieszą się taką popularnością :-)

   Usuń
 5. Lubię zbiory opowiadań, ale świąteczne zupełnie mi nie wchodzą, tak już mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam tak samo, w ogóle klimaty świąteczne omijam z daleka

   Usuń
 6. Lubię od czasu do czasu sięgać po zbiory opowiadań, więc będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie jest to propozycja dla mnie, ale wiem komu z pewnością polecę tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czytać zbiory opowiadań dzięki którym mogę poznać nowych pisarzy, tu jednak większość nazwisk już znam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zamawiam antologii, ale ta mnie naprawdę kusi, bo sporo tu nazwisk autorek, które lubię czytać, więc chyba sobie kupię tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasami czytam taki zbiór opowiadań, bo lubię :) tej książki jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Patrzyła się na mnie ta książka! :D Może rzeczywiście się na nią skuszę :D

  OdpowiedzUsuń