Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 30 listopada 2021

,,Gorszy" Piotr Górski

 ,,Gorszy" Piotra Górskiego to drugi tom serii, który warto czytać po zapoznaniu się z ,,Krukiem", gdyż wydarzenia są bardzo powiązane. 
Po zakończeniu pierwszego tomu byłam bardzo ciekawa co wydarzy się dalej. W sprawę zaangażowana była pani prokurator, która jak się okazało, miała bardzo wpływowych rodziców. Czy jednak to miało sprawić, że nie groziło jej zatrzymanie? W tej części możemy lepiej poznać bandycki świat, w którym obracają się ludzie nie tylko o stalowych nerwach. Co za tym idzie, może dojść do wielu nieporozumień, w wyniku których niektórzy ludzie mogą stracić życie. Czy uda się zdążyć na czas?

Pierwszy tom nie nastręczał aż tak wielkich emocji, jak ten. Dobrze, że mam pod ręką całą serię, bo postanowiłam się z nią zapoznawać tom za tomem. W tej części nie brakuje makabrycznych opisów, ale także mataczenia, przemilczenia faktów. Dzięki temu fabuła staje się jeszcze ciekawsza i nie można narzekać na brak wrażeń. Ten tom jest mniej obszerny od swojego poprzednika. Tym razem bohaterowie też obchodzą pewną tajemniczą rocznicę, ale nadal nie zostało wyjaśnione co stało się ze zmarłą i jaki ma to związek z trzema przyjaciółmi.

Cieszę się, że postanowiłam skusić się na pięć tomów od razu. Są one szybkie w lekturze, a to niesamowicie cieszy. Przy dobrej sposobności z danym tomem można zapoznać się w jeden dzień. W tej części zakończenie nie jest aż tak spektakularne jak w poprzedniej, jednak i tak zachęca to poznania dalszych losów młodej pani prokurator. Myślę, że ,,Gorszy" pokazuje, że naśladownictwo niekoniecznie może wyjść komuś na dobre.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

14 komentarzy:

 1. Seria, po którą zamierzam sięgnąć, ale jeszcze nie teraz, na razie nadrabiam zaległości czytelnicze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz zaległości, nigdy bym się nie spodziewała ;-)

   Usuń
  2. I to jakie, najpierw przeciążył mnie projekt zawodowy, później praca z rodzicem, a następnie przyszedł marazm na czytanie. Ale znów nabrałam wiatru w czytelnicze żagle. :)

   Usuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale skoro pierwszym tom tak Ci się spodobał to koniecznie muszę sprawdzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze mnie cieszy jak drugi tom przewyższa kunsztem pisarskim tom pierwszy. Widać wtedy rozwój autora. Tej serii i autora jeszcze nie znam, ale kto wie, może przyjdzie na niego pora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada. Nie miałam okazji poznać ani jednego tomu, ale chętnie nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 5. jakoś mnie do siebie nie przekonuje ta książka, na szczęście mam jeszcze co czytać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sięgam po różne książki, ale rzadko po takie, które mają kilka tomów. Niestety, należę do osób, które wciąż chcą nowych doznań ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale każdy tom ma inną zawartość fabularną, zatem nowe doznania gwarantowane. ;)

   Usuń
 7. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam "Kruka" więc nie mogłabym czytać tej książki. Jednak słyszałam, że warto się na nie skusić i być może zrobię to w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przygodę z twórczością Górskiego zaczęłam w odwrotnej kolejności, teraz nadrabiam pierwsze tomy serii. Właśnie kończę "Kruka", "Gorszy" jest następny ;) Uwielbiam klimat Gdańska, który został przedstawiony w powieściach Górskiego. No i Kruk mieszka w falowcu na Przymorzu, dwa bloki od miejsca, w którym zatrzymałam się 6 lat temu na wakacjach z przyjaciółkami ze studiów. Bardzo miło wspominam przy tej lekturze tamten czas i miejsca, w których byłam, a które są tak często opisywane przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy to jest pozycja dla mnie. Raczej się nie skusze. Ale mogę ją polecić mojej koleżance.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skoro to drugi tom, to koniecznie muszę nadrobić piewszy, bo nie lubię czytać serii od tyłu.

  OdpowiedzUsuń