Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 23 listopada 2021

,,Ktoś wie" Lisa Scottoline

,,Ktoś wie" Lisy Scottoline to książka, która wciąga od początku do końca i nie sposób się od niej oderwać.  

20 lat temu wydarzyło się coś strasznego z czego czwórka nastolatków na pewno nie była dumna. To właśnie wtedy ktoś stracił życie. Teraz w 20 rocznicę prawdopodobnie jeden ze świadków nie mógł znieść dalszego ciśnienia i odebrał sobie życie. Początkowe rozdziały do mniej więcej połowy publikacji skupiają się jednak na tym co wydarzyło się wcześniej. Okazało się, że przypadkowe odnalezienie pistoletu bez naboi owiniętego w gazetę pod drzewem mogło i zapoczątkowało ciąg masakrycznych zdarzeń. Udawana zabawa w rosyjską ruletkę dla jednego z nastolatków zakończyła się tragicznie.

Lisa Scottoline skonstruowała fabułę w taki sposób, że nie można się od niej oderwać. Dodatkowo w drugiej połowie książki przechodzimy do wydarzeń bieżących, w których przy życiu zostało jeszcze troje świadków tamtego zdarzenia. Tak naprawdę wynikało, że nikt nie mógł podłożyć naboju do pistoletu, a jednak on się tam znajdował. Jakim sposobem to się stało? Autorka tak mąci, że dopiero na końcu dowiadujemy się pełnego rozwiązania sprawy z nabojem w pistolecie i tym skąd przedmiot znalazł się pod drzewem.

Autorka w ,,Ktoś wie" podejmuje wiele ważnych tematów - żałobę po śmierci dziecka, oddanie się innym czynnościom, pomoc potrzebującym, ukrywanie tajemnic przez lata. Na pewno na brak ważnych tematów nie można w tej pozycji narzekać. Nie jest to z pewnością rozrywkowy kryminał, bo jednak ktoś ginie i to przez kogoś innego. Czy było to celowe działanie, a może tylko nieumyślny wypadek? O tym musicie przekonać się już sami.  

Książkę można kupić na www.inverso.pl
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

17 komentarzy:

 1. Lubię książki tej autorki, chętnie po nie sięgam, zatem i ten tytuł będę miała na uwadze, już wciągam na listę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę bardzo chciałabym przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, choć z tego co piszesz może być bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. zapisuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie, chyba się skuszę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, również mam chęć na spotkanie z tą ksiązką. :)

   Usuń
 6. Lubię takie książki, które pochłaniają bez reszty.

  OdpowiedzUsuń
 7. ojjjj nie, dla mnie to zbyt emocjonująca książka

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy ksiązka wciąga od pierwszych stron, to zawsze mam poczucie, że moja czytelnicza intuicja dobrze mi podpowiedziała, co wybrać. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę bardzo ciekawa ksiazka, zdecydowanie bardzo wciągająca ;) Na pewno po nią sięgne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej książki tej autorki. Na rynku jest wiele podobnych historii.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że mogłabym się skusić na tę lekturę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń