Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 7 listopada 2021

,,Kufer tajemnic" Anna Bichalska

 Każda rodzina skrywa jakieś tajemnice. Jakie skrywa ,,Kufer tajemnic" Anny Bichalskiej?


Choć historia nie jest częścią serii, to występują w niej bohaterki poznane we ,,Wzgórzu Niezapominajek", czy ,,Domu po drugiej stronie jeziora". Magda, zbliżająca się do 40-stki przeżywa gorszy czas w swoim małżeństwie z Szymonem. Czuje, że mężczyzna oddala się od niej i ich ponad 3-letniej córeczki Hani. Sposobem na spędzenie wolnego czasu razem jest wyjazd do Błękitnych Brzegów, gdzie mieszka babcia Celina oraz jej trzy rezolutne przyjaciółki - Matylda, Florentyna i Adela. Nieoczekiwanie w trakcie porządków Magda trafia na tajemniczy kufer, który należał do Stefani Sierockiej, dziewczynki, która nieoczekiwanie w 1930 roku znajduje się w Lipowicach. Co ją przywiodło do tego miasta i jakie późniejsze losy ją spotkały? Magda z przyjaciółkami - Leną i Małgorzatą muszą się tego dowiedzieć.

Muszę przyznać, że już po lekturze ,,Domu po drugiej stronie jeziora" wiedziałam, że polubię pióro Anny Bichalskiej i zupełnie się nie pomyliłam. ,,Kufer tajemnic" to kolejna wciągająca historia. Losy starszych i młodszych przyjaciółek toczą się dalej, jednak nie jest konieczne, aby znać poprzednie tomy. Ta książka została poświęcona rodzinnym tajemnicom, które w końcu muszą ujrzeć światło dzienne. I to także, jeśli chodzi o tajemniczą Stefanię oraz jej późniejsze losy, jak i np. Szymona, męża Magdy. Okazuje się, że nie wszystko jest tak oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Przeplatające się losy bohaterów oraz narracje prowadzone naprzemiennie z perspektywy Stefanii i lat 30. XX wieku oraz współczesności dodatkowo dodają całej historii tempa. Choć nie jest to powieść detektywistyczna, od początku zadawałam sobie pytanie, w jaki sposób Stefcia łączy się z losami bohaterów. Czy odnalazłam na to pytanie odpowiedź, niech pozostanie tajemnicą. Nie chcę bowiem psuć Ci także przyjemności z lektury. Mieszkańcy Błękitnych Brzegów znów zjednoczą siły we wspólnej sprawie. Jestem przekonana, że zaczytasz się w tej historii podobnie jak ja. Z ogromną przyjemnością przeczytam kolejną powieść z przyjaciółkami w roli głównej. Nie da się ich nie lubić!

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

15 komentarzy:

 1. dałabym szansę tej książce, bo lubię sięgać po takie historie, niestety chyba w tym roku już jej nie wcisnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł, by tak przechadzać się w różnych momentach czasowych. Może to być całkiem dla mnie ciekawa lektura. Zapiszę sobie do listy na czarny piątek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się nawiązanie do poprzednich książek autorki, w wolnej chwili skuszę się na poznanie jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz spotykam się z tą książką i tą autorką. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tio lekka, ale przyjemna lektura, co widać, ale zupełnie nie w moim stylu, więc ją sobie odpuszczę :). Wiem, że na pewno ta książka znajdzie duuużo fanów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja lubię od czasu do czasu sięgnąć po taką historię, niestety ostatnio nie mam dla nich ani chwili

   Usuń
 6. szalenie ciekawie będzie zajrzeć do takiego kufra wypełnionego intrygującymi tajemnicami, stopniowo je odkrywać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis wydaje się ciekawy. Ten kufer, taka kapsuła czasu mnie zainteresował mocno i chętnie poznam te książkę

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zapowiada się mega ciekawie. Nie tylko czuć tutaj sznyt detektywistyczny, ale i również coś miłosnego.

  OdpowiedzUsuń
 9. super książka

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy o tej książce nie słyszałam, ale bardzo podoba mi się jej okładka. Sama pozycja zapowiada się bardzo ciekawie..

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie kupiłyśmy do biblioteki, ciekawe, czy będzie zainteresowanie nią. Mam nadzieję, że czytelnicy wezmą do domu ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka ciekawa, ale nie wcisne kolejnej historii do swojego stosu nieprzeczytanych książek

  OdpowiedzUsuń
 13. Sądzę, że książka może być naprawdę bardzo fajny. A więc wpisze ja na listę tych które chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń