Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 27 listopada 2021

,,Wilk, lew i ja" Christelle Chatel

,,Mia i biały lew" wycisnął ze mnie morze łez. Czas na nowe odkrycie twórcy, czyli ,,Wilk, lew i ja".

Przyznam się szczerze, że z niecierpliwością wyczekuję momentu, kiedy w jakimkolwiek kinie niedaleko mojego miejsca zamieszkania pojawi się ,,Wilk, lew i ja". Wiem, że będzie to wzruszająca historia, która na długo zapadnie w mojej pamięci. Przyjaźń człowieka ze zwierzęciem, także w liczbie mnogiej wywołuje wiele emocji. Wydawnictwo Media Rodzina wydało wersję papierową z ilustracjami z filmu. Nie czekając zbyt długo, postanowiłam się z nią zapoznać. Wydana w miękkiej oprawie nie sprawia wrażenia zbyt obszernej, jednak treści z niej płynące w całości rekompensują tę drobną niedogodność.


Główną bohaterką książki ,,Wilk, lew i ja" jest Alma Ranquez, która ostatnie kilkanaście lat swojego życia w Nowym Jorku poświęciła na to, by przygotować się i dostać do Orkiestry Filharmonii w Los Angeles. Nieoczekiwanie jednak umiera jej dziadek i dziewczyna wraca na ,,swoją" wyspę. To właśnie tam dosłownie z nieba spada jej lewek, którego nazywa Marzycielem. W ostatniej wiadomości od zmarłego dowiaduje się o jego przyjaciółce - wilczycy śnieżnej, która ma młode. Wilczek dostaje imię Mozart. Maluchy od razu się ze sobą zaprzyjaźniają, a Alma musi poważnie zastanowić się nad przyszłością, nad którą pracowała bardzo intensywnie przez ostatnie lata.


Nie mam na razie porównania z wersją filmową, więc nie wiem, czy wersja książkowa jest okrojona, czy też nie. Dowiadujemy się tylko sporadycznie o przeszłości Almy, nieco szerzej odkrywamy znajomosć z jej ojcem chrzestnym, Joe oraz zwierzętami, o los których dziewczyna stoczy prawdziwy bój. Pięknie napisana i wydana historia, obok której nie sposób przejść obojętnie. Gorąco polecam miłośnikom ,,Mia i biały lew", ale także czytelnicy w każdym wieku będą zachwyceni przekazem płynącym z historii ,,Wilk, lew i ja". Prawdziwa przyjaźń potrafi przenosić góry i nie ma to zastosowania tylko w ludzkim świecie. Przekonajcie się o tym sami, serdecznie polecam.

 Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

10 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc nie słyszałam wcześniej o tej ksiażce ani filmie ale mnie zaciekawiłaś :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mi już parę razy mignęła, ale tak przeczuwałam, że jest pełna wzruszeń ;-)

   Usuń
 2. Miałam okazję zapoznać się z książką i jestem ciekawa też filmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam zapowiedź tego filmu. Bardzo mnie zainteresował. Książkę też chętnie przeczytam. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłyśmy dziś na filmie. Piękna historia, teraz na pewno przeczytamy książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bym nie mogła pójść, córka pewnie wyłaby na równi ze mna ;-)

   Usuń
 5. film nie dla mnie, ostatnio bardzo często się wzruszam, także podziękuję ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie widziałam tego filmu ostatnio oglądałam “Johnny English: Nokaut” myślę, że warto też ten zobaczyć

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten film za nami chodził, od czasu kiedy zobaczyłam go w zapowiedziach ale jeszcze nie było czasu pooglądać. A nie wiedziałam że jest też książka!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka wygląda na ciekawą. Od siebie polecam bardzo zabawną "Twoją anatomię".

  OdpowiedzUsuń