Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 8 grudnia 2021

,,Niepokorne serca" Ludka Skrzydlewska

   Otrzymane z Taniejksiazki.pl ,,Niepokorne serca" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Ludka Skrzydlewska to dość znane nazwisko na polskim rynku czytelniczym, jednak ja do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z opowiadaniami jej autorstwa w takich antologiach jak ,,Niebezpieczni mężczyźni", czy ,,Lista niegrzecznych prezentów". ,,Niepokorne serca" to moje pierwsze dłuższe spotkanie z jej piórem. Muszę przyznać, że jestem niezwykle usatysfakcjonowana otrzymaną historią. Poznajemy Randy McCoy, dobiegającą 30-stki kobietę, która opiekuje się swoją młodszą siostrą. Eden jest w toksycznym przemocowym związku z mężem Seanem, policjantem, z którym doczekała się syna Jake'a. To właśnie ten ostatni pewnego wieczoru dzwoni do cioci, by przyjechała i pomogła, ponieważ boi się że tata zrobi krzywdę mamie. 

Randy słynie jednak z jednorazowych przygód z facetami. Nie inaczej jest w momencie, gdy bierze z baru kij bejsbolowy i jedzie w kierunku domu rodziny Farrow. Na miejscu okazuje się, ze sytuacja jest poważna, a jej szwagier pod wpływem alkoholu staje sie jeszcze gorszy, niż na trzeźwo. Z odsieczą przychodzi kobiecie poznany parę godzin wcześniej Ace, który ratuje ją w opresji. Choć ona nie uznaje stałych związków, a on nie lubi stałego miejsca i wciąż go gdzieś ciągnie, oboje czują się doskonale w swoim towarzystwie. Ludka Skrzydlewska co jakiś czas pokazuje tajemnice, które ciążą nad bohaterami i ich zachowaniem. Nie sposób przejść obok tej historii obojętnie.

,,Niepokorne serca" to historia z gatunku romansu, erotycznej historii, jednak autorka poświęca także wiele uwagi psychice. Poznajemy Randy, która przez wzgląd na przeszłość opiekuje się swoją siostrą. Widzimy także Eden, bojącą się, że nie poradzi sobie bez wsparcia męża, cały czas usprawiedliwia jego zachowanie alkoholem. Także Ace jest postacią dość zagadkową. Nie wiemy, jakie zachowanie odkryje za kilka stron Skrzydlewska. Jest to historia, która porywa od pierwszej do ostatniej strony. Choć rozum mówi coś innego, serce rwie się nie zawsze w tę stronę, w którą byśmy chcieli. Czy uda się je poskromić? Nic nie jest przesądzone. Akcja toczy się w Teksasie, w miasteczku Maplewood, gdzie Randy i Ace przeżywają niejedną przygodę, nie zawsze jednak bezpieczną. To będzie prawdziwy rollercoaster emocji.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

13 komentarzy:

 1. Nie za bardzo gustuję w takich książkach, ale moja przyjaciółka na pewno będzie zainteresowana lekturą tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie do końca jest to mój gatunek, ale brzmi całkiem interesująco. Być może tytuł trafi do kogoś pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki tej książce poznałam autorkę i uważam, że to było bardzo fajne spotkanie :) po kolejne jej książki też na pewno sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam na swoim koncie trzy książki tej autorki, narazie nie zamierzam sięgać po kolejne. Nie do końca przypadła mi do gustu twórczość Ludki, ale w przyszłości jeszcze sięgnę po jej książki

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo przyjemny romans - autorka ma bardzo ciekawy i przyjemny język - ta lektura to była przyejmność!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to gatunek, który lubię. Zwykle fabuła bywa bardzo jednorodna i przewidywalna lub za bardzo udziwniona. Zdecydowanie wolę bardziej opierające się na logice historie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że warto nadrobić zaległości i poznać ten tytuł na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 8. zdecydowanie nie jest to książka dla mnie, ale na pewno znajdzie spore grono odbiorców

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w domu kilka książek Ludki Skrzydlewskiej i podoba mi się styl jej pisania. Na razie nie zamawiam nowości, bo mam mało czasu dla siebie, ale kto wie, może sobie zamówię tę ksiązkę za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po Nowym Roku chętnie przeczytam, bowiem teraz czytam tylko świąteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytając Twój opis rysuje się fabuła na film akcji. Kto wie moze kiedys;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Imię autorki niejednokrotnie rzuciło mi się w oczy, ale to nie jest powieść w moim guście czytelniczym więc odpuszczam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam książki wydawane przez to wydawnictwo, a po książki Ludki Skrzydlewskiej sięgam równie chętnie, ale tej pozycji nie miałam jeszcze okazji poznać.

  OdpowiedzUsuń