Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 5 stycznia 2022

,,Ekstra rok z życia introwertyczki" Jessica Pan

 ,,Ekstra rok z życia introwertyczki" Jessici Pan to jedna z tych książek, które czyta się nadzwyczaj błyskawicznie.

Społeczeństwo dzieli się na introwertyków i ekstrawertyków. Jak jednak w zakończeniu zapewnia Jessica Pan, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Nikt z nas nie jest tylko jednym typem osobowości. Każdy łączy w sobie obie, choć może wydawać się inaczej. Na pewno jest to ciekawe spostrzeżenie i jeśli dokładnie przeczytamy charakterystykę introwertyka i ekstrawertyka nie sposób się z tym nie zgodzić. Dodatkowo Jessica Pan oparła się na wielu innych pozycjach, umieszczając je w bogatej bibliografii do tego tytułu. Nie czytałam nigdy podobnej książki na ten temat, więc tym chętniej postanowiłam skusić się na ,,Ekstra rok z życia introwertyczki". O czym jest ta pozycja?

Główną bohaterką została kobieta, typowa introwertyczka, która zaczęła zastanawiać się nad swoim życiem. W wyniku życiowych zmian postanowiła przewartościować swoje priorytety i powoli wychodzić ze swojej strefy komfortu. Bycie nieśmiałą i zamkniętą w sobie nie przyniosło jej wielu zadowalających sukcesów. Jess postanowiła więc zmienić swoje postępowanie i stać się bardziej przebojowa. Kobieta podejmowała się różnych naprawdę ciekawych doświadczeń, które miały pokazać jej czy uda jej się wcielić bardziej w postać ekstrawertyczki. Jeśli jesteście ciekawi jej wrażeń zachęcam do lektury tej powieści.

Jak już wspomniałam, lektura tej książki była dla mnie kompletną nowością, bo wcześniej nie miałam okazji czytać nic fabularnego ani nawet poradnikowego o typach osobowości. Każdy z nas łączy w sobie cechy introwertyka i ekstrawertyka. Uważam jednak, że może nie jest to łatwe zadanie, jednak na przestrzeni lat wiele można w sobie zmienić. Ta książka pokazuje, że Jess starała się korzystać z nowych dla niej doznań, przewartościować swoje życiowe doznania. Tym co bardzo mi odpowiadało jest błyskawiczna lektura tej książki. Napisana jest takim językiem, że kolejne strony zmieniają się z prędkością światła.  

Książkę można kupić na www.inverso.pl 
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

19 komentarzy:

 1. Ja podobnie jak autorka uważam, że każdy z nas jest jednym i drugim typem, z tym, że czasem bardziej przeważa jedna a czasem druga osobowość. Lekturę może kiedyś poznam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zależności od okoliczności dominować może jedna lub druga, często ludzie są wylewni przy jednych okazjach, a przy innych zamknięci w sobie.

   Usuń
 2. Nie wiem czy to do końca moje klimaty, aczkolwiek brzmi całkiem ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zapoznam się z tą publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze może to być ciekawa i nowa przygoda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że nie ma wyrazistych osobowości. To byłoby zbyt proste.

  OdpowiedzUsuń
 6. O! to mogłoby się okazać całkiem ciekawą czytelniczą przygodą :) brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi jak coś dla mnie! Na pewno rozejrzę się za tym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poradników nie czytam. jednak ta książkawydaje się być ciekawa i chęnie bym ją poczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastycznie, że każdy z nas jest indywidualnością, można wyznaczać różne typy i podtypy, ale i tak nie dajemy się zaszufladkować. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdarza się, że sięgam po porsdniki. Ta publikacja wzbudziła moje zainteresowanie. Kiedy będzie to możliwe, z zainteresowaniem przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko sięgam po poradniki, ale właśnie, czasem same mi w ręce wpadną i wówczas przeglądam. :)

   Usuń
 11. Czuję, że ten tytuł mógłby mi się spodobać, mam coś z introwertyczki i chyba rozumiałabym zmagania bohaterki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja postawa zmienia się z wiekiem, ale w odwrotnym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też zmiany z wiekiem, z pewnością wpływ życiowego doświadczenia. :)

   Usuń
 13. Miło spędziłam czas z tą lekturą. Coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta inność właśnie najbardziej mnie przekonuje, by się skusić.

   Usuń
 14. Bardzo ciekawa książka, sama dobrze wiem jak to jest wyjść z szafy, dlatego z chęcią ją przeczytam. I skonfrontuje z moimi doświadczeniami.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie zainteresowała mnie ta książka, więc sobie ją odpuszczę. Okładkę ma bardzo ładną. Kolor fioletowy w tym wydaniu jest naprawdę śliczny.

  OdpowiedzUsuń