Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 18 lutego 2022

,,Czarna walizka. Wszystko dla Ciebie" Katarzyna Ryrych

  Nie znałam wcześniej twórczości Katarzyny Ryrych, jednak postanowiłam skusić na pierwszy tom nowej serii.


,,Czarna walizka. Wszystko dla Ciebie" to pierwszy tom nowej serii Autorki, w którym poznajemy siostrzyczki opiekujące się sierotami, zwane kanonistami. Najczęściej są to Żydzi podrzucani pod drzwi klasztoru. Jedną z najbardziej oddanych służbie i dzieciom jest ponad 80-letnia siostra Agłaja, która pewnego razu znajduje zawinięte dzieciątko. Wraz z nim przypięta karteczka Izaak, później jednak dzieją się rzeczy, których nie sposób objąć rozumem. Zakonnicy pokazuje się sama Matka Boska, która nakazuje nadać chłopcu imię Mikołaj, a później Agłaja otrzymuje dar karmienia mlekiem niemowlaka. 

Wydawać by się mogło, że Konstanty i Zinaida Brodscy mają wszystko, czego im potrzeba. Dzięki wyjątkowemu darowi i sposobności pomnażania pieniędzy niczego im nie brakuje, oprócz dziecka. Jako darczyńca klasztora Konstanty w okresie Bożego Narodzenia odwiedza siostry i pragnie przysposobić małego Mikołaja. W czasie chrztu jego rodzicami zostają przypadkowo napotkani Lidia Aleksiejewna i Arbuz, para, która także marzy o swoim dziecku. Mały Izaak-Mikołaj wyjeżdża, a losy rodziców chrzestnych co i rusz przeplatają się z losami nowego dziecka Brodskich.

Muszę przyznać, że Katarzyna Ryrych stworzyła bardzo ciekawą lekturę. Fabuła zaczyna się u schyłku XIX wieku i trwa stosunkowo długo. Ciekawie wykreowani bohaterowie, lekka lektura, zagadkowe losy powiązane między dzieckiem, opiekunami i rodzicami chrzestnymi sprawiają, że nie sposób się od lektury oderwać. Przerywanie wątków, stopniowanie napięcia, to z pewnością Autorce wychodzi znakomicie. Już teraz wiemy, że powstanie drugi tom ,,Czarnej walizki". Nie mogę się doczekać jej lektury. Ciekawa jestem, jakie zagadki i zbiegi zdarzeń tym razem pisarka przygotowała dla swoich czytelników. Jeśli lubisz niebanalne lektury, to ,,Wszystko dla Ciebie" jest właśnie dla Ciebie. 

Książkę można kupić na www.inverso.pl
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

14 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości tej autorki, ale zachęciłaś mnie do bliższego poznania tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że autorka umie stopniować napięcie, to niełatwe zadanie, które czytelnik sobie ceni :) Bedę miała na uwadze ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie i zapowiada się wciągająca historia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się idealnie na wolny czas i nie przejdę obojętnie obok tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jak nie będzie wolnego czasu to dla takiej lektury warto go zorganizować ;-)

   Usuń
 5. Tym razem nie czuję się zainteresowana tą pozycją. Myślę jednak, że mam komu pokazać Twój wpis i może tę osobę zainteresuje ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładna okładka. Choć nie czytam takich książek, to muszę przyznać, że mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam i lubię książki tej autorki dla młodszych czytelników. Kusi mnie, żeby sprawdzić, jak poradziła sobie z literaturą dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 8. mnie zachwyca już sama okładka, a jak jeszcze fabuła ciekawa to już całkiem, biorę w ciemno ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam styl pisania autorki i bardzo go lubię, a do tego fabuła tej historii bardzo mnie ciekawi. Chętnie sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń
 10. O nie poznałam tylko trakcie tej autorki, ale myślę, że może być to dobry początek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś nie jestem przekonana do tej historii. Raczej to nie jest propozycja ksiązki dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Może w wolnym czasie sięgnę po ten tytuł, jednak na razie nie mam go w planach. Jednak zapiszę sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 13. To ja właśnie pochłonęłam drugi tom - jest WSPANIAŁY! Kocham tę ciepłą i rodzinną sagę, która przenosi nas w zupełnie inny wymiar! Jest cudowna! :)

  OdpowiedzUsuń