Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 12 marca 2022

,,El Diablo" Monika Czugała

  Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,El Diablo" to literacki debiut Moniki CzugałySprawdźcie też inne nowości w księgarni.  

 

Muszę przyznać, choć pewnie już o tym w większości wiecie, że uwielbiam książki, które wciągają od pierwszych stron. Także te wydawane w serii ,,Niegrzeczne książki" nie są w tym względzie wyjątkiem. Z tego też powodu postanowiłam sięgnąć po twórczość nowej autorki na polskim rynku. Mowa oczywiście o Monice Czugale i jej ,,El Diablo". Już teraz zdradzę, że jestem przekonana, że powstanie kontynuacja, ponieważ pierwsza część kończy się w taki sposób, że nie ma możliwości, żeby autorka nie zdecydowała się dalej rozwinąć wątku głównych bohaterów. Choć to nowe nazwisko na naszym rodzimym rynku, wróżę jej świetlaną karierę.

Głównymi bohaterami zostają Lena Mazur, która przed kilkoma laty po tragicznych wydarzeniach w życiu osobistym przeprowadza się razem z przyjaciółką Zuzą do Madrytu. Dziewczyny czeka tu ciężka praca, jednak po 6 latach mogą powiedzieć, że są zadowolone. Zuza jest początkującą prawniczką, ale już odnosi pierwsze sukcesy. Lena natomiast pracuje jako agentka nieruchomości, jednak jej szef robi ku niej coraz śmielsze propozycje seksualne. Stawia jej także wyzwanie - ma sprzedać mieszkanie Carlosowi Perezowi, wziętemu adwokatowi. Tak właśnie zaczyna się znajomość, od której iskry będą leciały przez długi czas. Kobieta ma jedynie Zuzę, której może zaufać. Także w pracy poznaje nową koleżankę, jednak jak wiadomo znajomość z samym Carlosem Perezem nie przysparza jej zwolenników.

Nie ma co ukrywać, że ,,El Diablo" nie jest literaturą poważną, ale rozrywkową i w takiej roli spełni się znakomicie. Monika Czugała już teraz dała poznać się ze strony osoby umiejącej kreować bohaterów, stopniować napięcie, wodzić czytelnika za nos. Pojawia się delikatny wątek kryminalny, jednak nie jest on aż tak dominujący w historii. Lena boi się poważnego związku, Carlos zaś nie dopuszcza sprzeciwu. Znajomość tej dwójki to istna mieszanka wybuchowa. Czy zdążą dać sobie szansę? Przekonajcie się o tym koniecznie sami. Na pewno nie będzie to czas stracony, a ja, no cóż... Wyczekuję kontynuacji z szybszym biciem serca.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

10 komentarzy:

 1. Widzę, że jesteś zadowolona z lektury tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. moja znajoma byłaby zachwycona tą książką, także z pewnością jej polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki z tego wydawnictwa, ale akurat tego tytułu nie miałam jeszcze okazji przeczytać. Na pewno zapiszę go sobie na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do przeczytania latem , na luzie w klimacie wakacyjnym :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa, jak z pisaniem poradziła sobie debiutująca autorka. Debiutanci mają często taki... mało elastyczny styl.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj to nie jest zdecydowanie to, po co sięgnę, ale wśród pań powinna zdobyć uznanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio częściej sięgam po kryminały niż takie ksiązki, chociaż w mojej biblioteczce króluje właśnie ten gatunek. Trochę się nim jednak przejadłam i zamawiam teraz inne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam propozycję recenzji tej książki, ale się nie zdecydowałam. A teraz żałuję, bo moja przyjaciółka ją bardzo zachwala.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się tytuł, okładka oraz fabuła. Ja wiem, że wiele podobnych książęk, ale bardzo chętnie poznam i przeczytać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że spodobałaby mi się ta książka. Jednak nie zamawiam nowości, aż nie przeczytam tego co mam

  OdpowiedzUsuń