Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 30 maja 2022

,,Czarna walizka. Dalej niż daleko" Katarzyna Ryrych

 ,,Czarna walizka. Dalej niż daleko" Katarzyny Ryrych to drugi tom świetnej serii. W przygotowaniu jest część trzecia.


Katarzyna Ryrych powraca z drugim tomem serii ,,Czarna walizka". ,,Dalej niż daleko" to kontynuacja losów bohaterów poznanych w pierwszej części. Konstanty i Zinaida Brodscy razem z adoptowanym synem Mikołajem wiedli całkiem spokojne życie. Mężczyzna ożenił się z Marią, z którą doczekali się jedynej córeczki Eweliny. Od pewnego czasu stan kobiety jednak się pogarsza, odwiedza ją archanioł Gabriel, który przekazuje jej różne wskazówki. Choć początkowo rodzina stara się dociec przeszłości i przyczyn takiego zachowania, z czasem nikt nie potrafi poradzić sobie z taką sytuacją i Maria zostaje umieszczona w specjalnym zakładzie.

Zawarte małżeństwo, przypominające raczej transakcję biznesową sprawiło, że Mikołaj szuka pocieszenia w ramionach właścicielki znanej kawiarni, Eweliny Radliczównej. Po cichu jest także jej wspólnikiem, a wraz z postępującą chorobą żony niezbyt kryje się z łączącą ich relacją. Poznajemy także dalsze losy Chaji, mamki, która wykarmiła małego Mikołaja po przyjęciu go z sierocińca do domu Brodskich. Autorka jak zwykle umiejętnie kluczy i myli wątki, wprowadza nowych bohaterów, jednak los nie wszystkich jest jeszcze do końca jasny.

Już teraz wiemy, że powstanie trzeci tom - ,,Drugi raz do tej samej rzeki". Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się kontynuacji, bowiem autorka stworzyła poruszającą historię, toczącą się na przestrzeni lat. Koniecznie dajcie znać szansę tej autorce, jeśli lubicie powieści z historią w tle, a i twórczość Katarzyny Ryrych jest Ci nie obca.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Inverso.

11 komentarzy:

 1. Myślę, że w przyszłości chętnie skuszę się na ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, kiedy kontynuacja spełnia nasze oczekiwania, oby trzeciemu tomowi też się udało!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam w planach tej serii, ale po Twojej notce czuję się zachęcona i możliwe, że dam jej szansę za jakiś czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie czytałam o tym cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety w ogóle nie znam autorki, ale ciekawie to opisujesz :) KasiaK

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze, to raczej nie przepadam za historycznymi wątkami, aczkolwiek są takie książki, które mnie porwały.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moze w przyszłości sow skusze jak bexe miala wolna chwile

  OdpowiedzUsuń
 8. Małżeństwo zdecydowanie nie powinno być transakcją biznesową - bo to nigdy dobrze nie wróży ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jest to chyba powieść dla mnie, nie przepadam za wątkami historycznymi w tle, ale recenzja bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 10. Przegapiłam całkowicie tę serię i już żałuję, ale przyznam, że skoro będzie kolejny tom to nawet lepiej, że nie czytałam, bo bym musiała czekac, a tego nie lubię!

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsze słyszę o tej serii, a wydaje się być dość interesująca. Będzie trzeba nadrobić.

  OdpowiedzUsuń