Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 28 maja 2022

,,Nigdy nie wstydź się siebie" Alina Adamowicz, Joanna Godecka

 ,,Nigdy nie wstydź się siebie" Aliny Adamowicz i Joanny Góreckiej to krótki poradnik na wolny czas. 

 

Wstyd jest naturalnym odczuciem, jakie może dotyczyć każdego człowieka. Nie da się jednak ukryć, że w niektórych przypadkach wstyd przejmuje niepokojącą kontrolę nad ludzkim życiem, co już niekoniecznie jest w porządku. ,,Nigdy nie wstydź się siebie" Aliny Adamowicz i Joanny Góreckiej pokazuje na czym polega to zjawisko i dlaczego nie warto jest się wstydzić. W życiu są ważniejsze sprawy niż odczuwanie wstydu bez potrzeby lub w sytuacji gdy nie jesteśmy niczemu winni.

W tym wydaniu autorki poruszyły temat wstydzenia się m.in. z powodu fizyczności, miesiączki, zaburzeń psychicznych, dysfunkcyjnego dzieciństwa. Nie zabrakło także poruszenia tematu odnośnie tego jak pozbyć się toksycznego poczucia winy i nie czuć się egoistką. Pozycja pod względem warstwy wizualnej niekoniecznie od razu wpadnie w oko odbiorcy na księgarnianej półce, jednak pod względem tematyki jest to bardzo ważne wydanie.

,,Nigdy nie wstydź się siebie" Aliny Adamowicz i Joanny Góreckiej podobała mi się z tego powodu, że autorki nie narzucają odbiorcy swojego zdania, a jedynie dzielą się z nim swoimi przemyśleniami na dany temat. Dzięki temu każdy czytelnik sam może podjąć refleksję nad podejmowanym zagadnieniem. To wydanie jest ciekawym drogowskazem w kwestii zastanowienia się w zgodzie ze sobą nad odczuwaniem wstydu. Jest to szybką lektura, na którą warto zwrócić uwagę w wolnym czasie. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

10 komentarzy:

 1. Myślę, że to jedno z tych wydań, które mogłoby przypaść mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze zastanowię się nad lekturą tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubie poradnikow, ale tutaj wydaje mi się,że moglabym go z ciekawosci przeczytac. Porusza istotny temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem takie lektury poradnikowe zdecydowanie są potrzebne. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, nie jedną osobę to właśnie książka podniosła na duchu w trudnych momentach.

   Usuń
 5. Bardzo ciekawa tematyka. Wiele osób boryka się z poczuciem wstydu (z różnych powodów). A odnośnie warstwy wizualnej - okładka bardzo mi się podoba i myślę, że przykułaby moją uwagę na sklepowej półce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam okazji jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszą mnie książki, w którym pisarz porusza jakiś temat, by myślenie o nim zostawić czytelnikowi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ważne tematy, myślę, że może warto ją podsunąć dorastającej nastolatce? kasiak

  OdpowiedzUsuń
 9. Tytuł z przyjemnością zaproponuję mojej córce, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń