Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 2 maja 2022

,,Orkan. Depresja" Ewa Nowak

 Książki na temat depresji są coraz bardziej popularne i dobrze, że udaje się z nimi zapoznawać osobom w różnym wieku.

,,Orkan. Depresja" Ewy Nowak to pozycja, która została wydana już kilka lat temu. Jej tematyka na temat depresji jest jednak tak popularna, że warto mieć ją na uwadze przez cały czas. Depresja jest chorobą i nie ma w tym niczyjej winy, że musi się z nią zmagać. Nikt nie wybierał sobie tego, że chybiałby czuć się smutnym, mieć myśli samobójcze, nie mieć chęci do życia, czy do wstania z łóżka. Bardzo ważne jest to, by zrozumieć, wspierać osoby, zmagające się z tą chorobą i nie stawać się dla nich niemiłymi, oskarżać o to, że są leniwi.

Głównym bohaterem książki jest nastoletni Borys Orkan, który cierpi na depresję. Chłopak często bywa smutny, mimo nawiązywania nowych znajomości nie ma chęci do życia, czuje, że życie go przytłacza. Jego sąsiad popełnił samobójstwo, jego znajomości także pozostawiają wiele do życzenia. 16-letni Orkan postanawia targnąć się na swoje życie z powodu depresji, w którą się zmaga. czy znajdzie się ktoś kto zrozumie jego rozterki i uchroni go przed ostatecznym krokiem ku przeniesieniu się na tamten świat?

Książka o depresji, jaką jest ,,Orkan. Depresja" Ewy Nowak to pozycja opisana oczami nastolatka, która pokazuje, jakie rozterki targają osobą chorą na depresję. Jest to opis przeżyć praktycznie każdej osoby z otoczenia, które może mieszkać obok nas, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie można być obojętnym na to co dzieje się z naszymi bliskimi, rodziną. Depresja dotyka coraz więcej osób i nie sposób udawać, że jest to rzadkość. Publikacja polskiej autorki, słynącej z powieści i bajek dla młodzieży, jest ukazaniem tego z czym musi zmagać się osoba chora na depresję.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Harper Collins.

8 komentarzy:

 1. O depresji trzeba mówić dużo i głośno, więc cieszę się, że takie książki trafiają do rąk czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej książek na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo poważny i niestety coraz powszechniejszy problem. Dobrze, że są takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poważna chora, która może rozwinąć się w coś gorszego, warto wiedzieć o tym więcej...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wartościowa książka, warto przeczytać i zastanowić się nad własnym zdrowiem oraz bliskich.

  OdpowiedzUsuń
 6. sporo słyszałam o tej książce, ale nie miałam jeszcze okazji jej czytać

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze niczego o depresji z perspektywy nastolatka... Zapisuję na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
 8. Coraz częściej depresja zostaje poruszana w powieściach obyczajowych, uważam że to dobrze bo zwraca uwagę na problem

  OdpowiedzUsuń