Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 26 maja 2022

,,Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani" Henryk Jerzy Chmielewski

Papcio Chmiel powraca do czytelników z tematyką powstańczą. Nie możecie jej przegapić! 


Choć od Powstania Warszawskiego minęło już 68 lat, bohaterska walka przez 63 dni wciąż pozostaje żywa w pamięci Polaków. Wartym odwiedzania przy okazji pobytu w stolicy Polski jest Muzeum Powstania Warszawskiego, jednak nie dla wszystkich jest to miejsce przeznaczenia. Warto przed wyjazdem pokazać dziecku komiks ,,Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". Choć może komiks to nie do końca trafne określenie. W tym wydanym w dużym formacie zbiorze mamy 36 plansz, na których tytułowi bohaterowie wcielają się w Powstańców. Z prawej strony na marginesie znajduje się uszczegółowienie przedstawionej sytuacji i nawiązanie do historii.

Tematyka jest bardzo ważna, jednak nie da się ukryć, że wydanie jest dość toporne. Przez to, że wydane w twardej oprawie, prezentuje się naprawdę elegancko i stanowi świetny przyczynek do prezentu, to jednak czytanie kart umiejscowionych poziomo bywa nieco męczące. Najlepiej przyjąć pozycję siedzącą i razem z dzieckiem przeglądać i czytać poszczególne opisy. Nie sposób jednak nie wspomnieć także o doskonałej kresce rysownika i komentarzach uściślających powstańcze realia.

,,Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani" Henryka Jerzego Chmielewskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka,  niezależnie od wieku. Myślę, że spodoba się także młodszym dzieciom, gdzie za pomocą obrazu i uściślenia treści będziemy mogli opowiedzieć o bohaterstwie Polaków, którzy nie bali się walczyć o wolny kraj. Polecam także miłośnikom historii i oczywiście twórczości Papcia Chmiela. Mimo dość nieporęcznego formatu, treść jest ponadczasowa. 

Wpis powstał w ramach współpracy z Inverso.

12 komentarzy:

 1. Kultowi bohaterowie, do dziś mój mąż za nimi przepada. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To klasyk jeśli chodzi o bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 3. I w taki sposób można dobrze przedstawić historię

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś bardzo dawno temu czytała, bardzo mi się wtedy podobali i pewnie teraz też się podobają innemu pokoleniu...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka i pomysl super, ale mnie jakos ci bohaterowie nie przypadli do gustu

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że warto nadrobić zaległości i poznać ten tytuł na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Zapisuję na liście :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do mnie jakoś nigdy nie przemawiali, ale znam wiele osób, które ich kochają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie byłam ich fanką, ale dla miłośników to na pewno ciekawa propozycja 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nigdy nie pałałam do nich wielką fascynacją, ale na pewno znajdą się ich ulubieńcy.

  OdpowiedzUsuń
 11. O rety, mam chyba wszystkie książki Tytus, Romej i A'tomek i bardzo chętnie dołączyłabym ten egzemplarz do kolekcji

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja chyba nie czytałam Tytusa... Jakoś się nie złożyło.

  OdpowiedzUsuń