Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 12 czerwca 2022

,,Podziały nocy" Eliza Korpalska

 ,,Podziały nocy" Elizy Korpalskiej to bardzo ciekawy mix gatunkowy, na który warto zwrócić uwagę w wolnym czasie.


Bardzo lubię przeplatać sobie poszczególne lektury pod względem gatunków po które sięgam. Nie przepadam za monotonią i dzięki różnorodności fabuły za każdym razem można liczyć na coś nowego. W związku z tym skusiłam się na ,,Podziały nocy" Elizy Korpalskiej, które są niesamowicie umiejętnie ze sobą połączonym mixem gatunkowym. W związku z tym bez problemu można się zaczytać w tym wydaniu, do czego już teraz serdecznie zachęcam ze względu na sporą nie oczywistość fabuły.

Akcja tego wydania toczy się także w szpitalu psychiatrycznym, jednak to miejsce nie jest tłem wydarzeń przez cały czas. Główną bohaterką jest kobieta, która była wychowywana przez wujostwo w wyniku śmierci jej rodziców. To właśnie w szpitalu psychiatrycznym poznała Fiodora, z którym postanowiła się związać. Czy była to przemyślana decyzja? Dlaczego doszło do morderstwa i kto był za nie odpowiedzialny? Odpowiedzi na niektóre pytania znajdą odzwierciedlenie dopiero w końcowych scenach.

Bardzo podoba mi się ta propozycja i niejednoznaczności wprowadzone przez autorkę w trakcie czytania. Eliza Korpalska poruszyła temat przyjmowania osób do szpitali psychiatrycznych, relacji rodzinnych, które nie zawsze były takie jak można by tego oczekiwać. Wprowadzenie do fabuły sprawy morderstwa także okazało się niezwykle ciekawym zabiegiem. ,,Podziały nocy" Elizy Korpalskiej to powieść wymykająca się schematom i właśnie na takie wydania czekają także polscy czytelnicy.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Szelest.

12 komentarzy:

 1. Kiedyś też lubiłam takie przeplatanie tematyczne i gatunkowe, ale w ostatnich latach czytam głównie książki, które od dawna chciałam przeczytać, z gatunku literatura faktu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że ta książka Ci przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością skuszę się na ten gatunkowy mix.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie książka warta przeczytania i poznania

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Ma piękna okładkę, która mnie do niej przyciąga 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że polubiłabym tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam tej autorki ani wydawnictwa, propozycja wydaje się ciekawa i naprawdę niesztampowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie moje klimaty, ale a propos akcji w szpitalu psychiatrycznym: czytałaś "Drugą szansę"?

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi interesująco, choć to nie do końca moje literackie klimaty. Ale może dam się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Również lubię w książkach pewne niedomówienia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi ciekawie , może przeczytam 😀

  OdpowiedzUsuń
 12. Moze sie skusze z ciekawosci skoro tak zachwalasz

  OdpowiedzUsuń