Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 31 sierpnia 2022

,,Przystań w Sosnowej Polanie" Małgorzata Winkler-Pogoda

  Małgorzata Winkler-Pogoda stworzyła niezwykle wciągającą pozycję utrzymaną w wojennej tematyce.


Literatura obyczajowa z wątkiem wojennym jest stosunkowo często wydawana na polskim rynku. Wśród twórców znajdują się ci rodzimej narodowości, ale także zagraniczni autorzy. W ostatnim czasie premierę miała książka ,,Przystań w Sosnowej Polanie" Małgorzaty Winkler-Pogody. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, więc tym bardziej byłam ciekawa, jak odbiorę to wydanie. Książka dość długo czekała na swoją kolej, jednak okazało się, że stało się tak zupełnie niepotrzebnie. Już od samego początku bardzo przypadła mi do gustu. Czasami jednak niektóre pozycje muszą chwilę poleżeć i poczekać w natłoku innych zobowiązań, by móc jeszcze bardziej docenić ich treść.

Choć czytałam już całkiem sporo książek wojennych lub tylko z tym wątkiem to ,,Przystań w Sosnowej Polanie" Małgorzaty Winkler-Pogody jest wyjątkowa pod względem kompozycji. Bohaterką została 90-letnia Zofia oraz trzy młodsze kobiety. Przeszłość wojenną odbiorca może poznawać ze snów Zofii. Przeplatają się one z teraźniejszością i tym co dzieje się obecnie. Dzięki temu, że następuje wymiana fabuł nie jest to monotonne, a przez cały czas coś się dzieje. Jak nie przeszłość, to teraźniejszość. Na pewno ta kompozycja zapewnia, że nie sposób oderwać się od tego wydania.

,,Przystań w Sosnowej Polanie" Małgorzaty Winkler-Pogody to pozycja, w której wspomnienia wojenne mieszają się z tym co mogło mieć miejsce, miało, co było przerażające, ale nie brakowało także nieco lżejszych momentów. Niewątpliwie autorce udało się stworzyć pozycję dopracowaną nie tylko pod względem fabularnym, ale także stylu. Mimo tego, że czasem jakaś książka musi odleżeć zanim się po nią sięgnie cieszę się, że ta cierpliwie czekała na swoją kolej. Już teraz zacznę rozglądać się za innymi wydaniami autorki, gdyż jestem bardzo ciekawa jak je odbiorę.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Replika.

13 komentarzy:

 1. Pierwsze co rzuca się w oczy, to śliczna okładka. A i treść książki brzmi zachęcająco

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki z wojenną rzeczywistością w tle, więc chętnie przeczytam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwracam uwagę na tytuły książek, lubię kiedy uruchamiają moją wyobraźnię w romantycznych nutach. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 4. Aleksandra Załęska31 sierpnia 2022 08:56

  Ciekawie zapowiada się ta ksiązka, jestem ciekawa, jak został przedstawiony wątek wspomnień wojennych

  OdpowiedzUsuń
 5. zapowiada sie super :) na dlugie jesoenne wieczory:)

  OdpowiedzUsuń
 6. super że polubiłaś pióro tej autorki życzę by szybko jak najwiecej jej książek do Ciebie trafiło..

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja wątku wojennego jakoś nie lubię w książkach, kojarzy mi się z czymś smutnym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzadko kiedy sięgam po tego typu książki ale się zdarza

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście nie przepadam za wojenną tematyką i książki krążące wokół II wojny światowej zwykle omijam. Choć ta brzmi nad wyraz ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem daję się skusić, wówczas kilka tytułów w jednym cyklu zaliczam. :) Izabela

   Usuń
 10. Na tę lekturę skuszę się z radością.

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny tytuł zapowiada bardzo ciekawą historię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Okładka mi się podoba, a tytuł intryguje 👍👍👍

  OdpowiedzUsuń