Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 15 sierpnia 2022

,,Śledztwo Panny Cahill" Brenda Joyce

Książka ,,Śledztwo Panny Cahill", którą napisała Brenda Joyce na pewno zasługuje na uwagę miłośniczek romansów historycznych.


W czytelniczym planie dnia lubię sobie przeplatać gatunki literackie. Nie przepadam za stałością, choć mam kilka ulubionych historii, które przez cały czas mnie zachwycają. Jedną z nich są romanse i od czasu do czasu sięgać po takie z warstwą historyczną. Twórczość Brendy Joyce do tej pory była dla mnie nieznana, więc tym chętniej postanowiłam się na nią skusić. W związku z tym, że jest to któryś tom serii nic i tak nie stoi na przeszkodzie by ze ,,Śledztwem Panny Cahill" zapoznać się z jako odrębną całością, gdyż sprawa związana ze śledztwem zaczyna i kończy się w tym tomie.

Panna Cahill postanowiła realizować się w roli pani detektyw, wspomagającej policję w śledztwie w sprawie Rzeźnika. Mężczyzna zaatakował do tej pory dwie kobiety, którym udało się przeżyć. Trzecia z nich nie miała już tyle szczęścia. Przez bardzo długi czas nie było wiadomo kto jest tajemniczym Rzeźnikiem i dlaczego wybiera akurat te ofiary. Panna Cahill dodatkowo była zaręczona, jednak nie była pewna, czy kocha partnera, a on ją wyłącznie szanował. Postanowili przyspieszyć datę ślubu. czy było to dobrym posunięciem?

Książka ,,Śledztwo Panny Cahill", którą napisała Brenda Joyce jest powieścią, której fabuła toczy się na początku XX wieku. Wtedy obowiązywały konwenanse zgodnie z którymi należało postępować. Na pewno nie jest to lektura na miarę tych z wyższej półki, jednak w roli relaksującego tytułu po cięższym dniu sprawdzi się idealnie. Na pewno atutem jest tutaj postać głównej bohaterki, która nie chce potulnie siedzieć w domu, ale działać przy kolejnych śledztwach. Gdy w przyszłości nadarzy się ku temu okazja być może skuszę się na inne książki spod pióra Brendy Joyce.

Wpis powstał w ramach współpracy z Harper Collins.

8 komentarzy:

 1. Jeszcze zastanowię się nad lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawa lektura warto zawiesić oko

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas akcji mnie zainteresował, chętnie sięgnę po tę powieść

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki historyczne chętnie, ale stronie od romansów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś sporo słyszałam o tym cyku Francesca Cahill, ale nie przeczytałam nic z tej serii. Może czas to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Romanse to raczej nie moje klimaty. Wolę coś mocniejszego. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra lektura na wakacje, na które właśnie wyjeżdżam :)

  OdpowiedzUsuń