Co warto zobaczyć w kujawsko-pomorskim? Polecamy ponad 20 miejscowości! Odwiedziłeś już je wszystkie? Sprawdź co polecamy. Idealne propozycje na harcerskie wyjazdy.
Co warto zobaczyć w kujawsko-pomorskim?
Wszystkich wpisów z tego województwa szukaj pod linkiem: https://pojedztam.pl/tag/kujawsko-pomorskieBiała - bardzo nam się tutaj podoba. Baza przeznaczona jest dla harcerzy i turystów indywidualnych, niezrzeszonych. Jest tu mega rodzinna atmosfera, przystępne ceny, blisko do jeziora. Czego chcieć więcej?
Biskupin - bardzo podoba nam się osada w Biskupinie, ale na uwagę zasługuje także Muzeum Rybołówstwa. Obie atrakcje znajdują się po przeciwnych stronach drogi, więc nie trzeba będzie się za daleko nachodzić.
Bożejewiczki - jeśli lubicie miasteczka westernowe, to to w Bożejewiczkach na pewno przypadnie Wam do gustu. Z powodzeniem można spędzić tutaj cały dzień.
Brodnica - byłyśmy tam dwa razy w życiu. Zamek z wieżą widokową zdobył nasze uznanie, podobnie jak brodnicki rynek. To własnie w tych okolicach dzieje się akcja powieści Katarzyny Puzyńskiej z serii o Lipowie.
Bydgoszcz - Myślęcinek, centrum miasta, Wyspa Młyńska. Spędziłyśmy tutaj trzy lata studiów i nigdy nam się nie znudziło. Nadal bardzo chętnie tutaj wracamy.
Chabsko - Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku zaprasza do zwiedzania swoich wnętrz. Odbywa się tutaj także dużo harcerskich, czy kulturalnych wydarzeń.
Chełmno - Miasto Zakochanych może poszczycić się bezpłatnym Parkiem Miniatur Zamków Krzyżackich, kilkoma wieżami widokowy, a także bardzo ciekawym Muzeum Regionalnym.
Ciechocinek - miejscowość typowo uzdrowiskowa, jednak miasteczko odwiedzają nie tylko kuracjusze. Z powodzeniem można sobie tutaj odpocząć.
Gdzie wyjechać na weekend w kujawsko-pomorskim?
Fojutowo - znajduje się tutaj jedyny w Polsce akwedukt, wzorowany na wzór rzymskich budowli. Dwa cisy wodne krzyżują się, a różnica między nim wynosi 11 m.
Funka - ośrodek biwakowy na namioty,czy pod domki. Odbywa się tutaj wiele kolonii, obozów, bardzo blisko jest do jeziora.
Gniewkowo - udało nam się wpaść na przepiękny rynek. Miejscowość znajduje się blisko Torunia, więc warto połączyć zwiedzanie obu tych miast.
Golub-Dobrzyń - znajduje się tam okazały zamek, do tego odbywają się tutaj turnieje rycerskie. Jeśli jesteście zainteresowani, wypatrujcie informacji o tym wydarzeniu.
Grudziądz - w końcu kilka lat temu udało nam się tutaj dotrzeć. Bardzo podobała nam się wieża widokowa, spacer Bulwarem. Mamy zamiar jeszcze wpaść do trasy podziemnej.
Inowrocław - kolejna typowo uzdrowiskowa miejscowość. Znajdują się tutaj Solanki, tężnie, jest Muzeum im. Kasprowicza. Naprawdę jest co robić.
Kruszwica - podobno myszy zjadły tutaj Popiela za jego niegodziwe zachowanie. Faktem jest, że po dziś dzień zachowała się Mysia Wieża, a gdy starczy czasu można się także przepłynąć po Gople.
Poledno - Hotel połączony z wystawą, wędrującą przez 4 kontynenty. Jest co oglądać, a zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.
Rogowo - kolejny Park Dinozaurów, tym razem ten znajdujący się w naszej okolicy. Bardzo miło spędziłyśmy tam czas i wrócimy do Rogowa przy najbliższej okazji.
Kujawsko-pomorskie pełne atrakcji turystycznych
Solec Kujawski - Park Dinozaurów położony blisko Bydgoszczy. Warto dać mu szansę, gdy będziecie w okolicy. Nam bardzo podobały się szczególnie Dinowózki przeznaczone dla najmłodszych oraz kino 5 D.
Strzelno - w drodze do Kruszwicy można zahaczyć o Strzelno i zatrzymać się na tym przepięknym rynku. Bardzo lubimy spędzać tutaj czas.
Świecie - w naszych okolicach mówi się, że po rozum jeździ się do Świecia. Okazuje się, że warto wpaść też na zamek krzyżacki, przepłynąć się łódką, zajrzeć na miejski rynek.
Topolno - znajduje się tutaj punkt widokowy. Dojazd pod samo wzniesienie nie jest możliwy, jednak udaje się dość blisko zaparkować.
Toruń- miasto Kopernika, więc nie mogło zabraknąć Planetarium, domu słynnego astronoma, a także co najmniej dwóch miejsc, w których można wypiekać pierniki. Zajrzyjcie też do Zamku krzyżackiego, czy Domu Legend Toruńskich.
Trzebciny - położona jest tutaj kolejna bezpłatna wieża widokowa w tym województwie. Z wieży rozciąga się widok na rosnące na nowo lasy po nawałnicy w 2012 roku.
Tuchola - Muzeum Borów Tucholskich jest naprawdę ekstra. Podobnie jak tucholski rynek, czy Pizzeria Fair Play, w której z powodzeniem można objeść się do syta.
Wenecja - podobno straszy tutaj Diabeł Wenecki. Faktem jest, że można zwiedzić Zamek i Muzeum Kolei Wąskotorowej. Oba te miejsca zdobyły nasze uznanie.
Wiele - kolejna bezpłatna wieża w tym województwie. Nie jest za wysoka, ale z góry roztacza się przepiękny widok na Jezioro Wieleńskie.Włocławek - miasto ma przepiękny bulwar, a także sporo ciekawych muzeów, które udało nam się zwiedzić. Żałujemy, że tak późno tutaj dotarłyśmy.
Woziwoda - bezpłatny bieg na orientację w Woziwodzie na pewno przyciąga do tego miejsca. Nie dajcie się długo kusić.
Żnin - miasto bardzo ładne, mające dwa ciekawe muzea oraz aleję gwiazd sportów motorowodnych. Warto dać sobie szansę na zgubienie się i spacer mniej uczęszczanymi uliczkami miasta.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz