Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach (pl. Kościelny 4) to miejsce dla ciekawych tego zagadnienia.
Wyjazd do Mikołajek
Korzystając z końca wakacji postanowiłyśmy na końcu sierpnia 2021 roku wybrać się na Mazury. Podczas jednego z dni zwiedzania skusiłyśmy się na Mikołajki i Muzeum Reformacji Polskiej w tym mieście. Z pewnością niewątpliwą zaletą atrakcji jest to, że znajdują się blisko siebie. Warto zacząć od tego muzeum, następnie zajść pod fontannę Króla Sielaw, popłynąć statkiem, dojść do wieży widokowej w kościele św. Mikołaja.
Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach
Bilet wstępu w sierpniu 2021 roku do Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach kosztował 10 złotych. Eksponaty znajdują się w kilku salach. Opisów do gablot, czy ogólnie historii jest całkiem sporo, więc osoby zainteresowane tym tematem na pewno nie będą czuły się zawiedzione. Jest to jedyne tego typu miejsce, które udało nam się odwiedzić do tej pory. Nie da się ukryć, że na pewno było to coś innego. Wejście znajduje się równolegle do głównej ulicy, od podwórka i warto go dobrze poszukać.
Zachwycające eksponaty
Dowiemy się o Kościele Ewangelicko-Augsburskim Rzeczypospolitej Polskiej przed i po 1939 roku. Zobaczymy polską ewangelicką mapę ilustrowaną. Poczytamy o Polakach na Mazurach, a także ujrzymy oryginalną nartę Adama Małysza i Piotra Żyły. Znajduje się także wystawa prac ręcznych wykonanych w Ewangelickim Domu Opieki ,,Arka” przy tamtejszej parafii. Bardzo podobał nam się herb króla Sielaw wykonany przez jednego z podopiecznych w większości z krepiny. Muzeum znajduje się w bardzo bliskiej odległości kościoła ewangelicko-augsburgskiego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz