Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 29 sierpnia 2012

,,Śniadanie z Sokratesem - Filozofia na talerzu" Robert Rowland Smith - recenzja

Wydawnictwo: Carta Blanca
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 238
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf , Matras

Z wielu rzeczy zdajemy sobie sprawę, lecz pobudka jest dla nas czymś niezrozumiałym. Przez sen nie wyczuwamy chwili, w której będziemy musieli się obudzić. Świadomość została wykryta dopiero niedawno. Filozofowie nie mieli o niej żadnego pojęcia. Każda nasza czynność, jaką wykonujemy na korzenie filozoficzne. John Stuart Mill uważa, że najważniejsza jest wolność osobista, gdyż to ona nadaje sens naszemu życiu. Uważa, że wagarowanie nie jest niczym  dobrym. Musimy pamiętać, że słynne ,,chodzenie po sklepach" nie ma nic wspólnego z naszą chęcią zakupu, a jedynie chęcią pooglądania towarów. Kupowanie boweim jest potrzebą. Powieść udzieli nam odpowiedzi na pytania : jak stać się w pełni ludźmi? Czy naprawdę wszyscy jesteśmy meliorystami, a co ciekawe jak to się stało, że 4-letni chłopiec zmienił swoją osobowość ?

Książka niewątpliwie jest bardzo ciekawie napisana, choć bardziej skłaniałabym się ku temu, że bardziej wciągnie ona czytelników, którzy interesują się zagadnieniami filozoficznymi ;) W powieści występują nazwiska wielu dawnych filozofów, ukazane są ich poglądy na pewne sprawy. Mimo tego ,,Filozofię na talerzu- Śniadanie z Sokratesem" czyta się szybko i przyjemnie. Jest napisana zrozumiałym językiem.

Moja ocena : 7,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca4 komentarze:

 1. Recenzja bardzo zachęcająca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam tytuł zabrzmiał mi jakoś dziecinnie, typu gotowanie dla dzieci :D Jednak widzę, że ocena nawet polecająca :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś interesuje się filozofią to książka, jak najbardziej dla niego ;)

   Usuń