Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 13 września 2012

,,Poznajemy legendy polskie" - recenzja

" ... Osadę nazwał Gniezne, od orlego gniazda, a białego orła wybrał na swoje książęce godło. Zaś Czech i Rus postanowili pojechać dalej - Czech ruszył na południe, a Rus - na wschód. W ten sposób powstały trzy słowiańskie państwa : Polska, Czechy i Ruś" Fragment ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie "

Książka składa się z 35 legend z terenu całej Polski. Najbardziej znaną jest Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, w wyniku czego powstały takie państwa, jak Polska, Czechy i Ruś. W pamięć zapadła mi też Legenda o królu kruków, gdzie pewien mężczyzna przygarnął chorego kruka, wyleczył mu skrzydło, a on wtedy zamienił się w człowieka. Zaoferował, że gdy będzie potrzebował pomocy to ma zatrąbić w srebrną trąbkę, którą mu zostawił i wtedy przybędzie pomoc. Skorzystał z niej, gdy nadchodzili najeźdźcy. Czy rzeczywiście przybędzie odsiecz? Z książki dowiemy się też, skąd nad morzem jest tyle bursztynów.

Książka jest bardzo fajna, znajduje się w niej dużo obrazków i krótka wiadomość o opisywanym miejscu, gdzie toczy się akcja. Według mnie legenda jest jednak troszkę za krótka, bo czuć pewien niedosyt. Być może dla małych dzieci byłoby wystarczająco, jednak już 10- czy 12-latek może mieć za mało informacji ;)

Legendy są pisane językiem zrozumiałym dla wszystkich, takim, którego używali dawno temu, kiedy przekazywano je w formie ustnej z pokolenia na pokolenie,  są doskonałą formą bajeczki na dobranoc.

Dzięki książeczce, liczącej ponad 70 stron dziecko poprzez zabawę poznaje nowe informacje. Niektóre legendy są bardziej znane, inne mniej, niektórych nie znałam. Miło było się przenieść w ten magiczny ludowy świat.

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 6 komentarzy:

 1. Kiedy byłam w podstawówce, bardzo lubiłam czytać legendy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla dzieciaków może być ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie lubie zadnych legend polskich, nienawidze xd
  zapraszam do mnie u mnie nowa notka ;)) za niedługo nowy konkurs

  OdpowiedzUsuń