środa, 19 września 2012

,,Siedem duchowych praw superbohaterów. Obudź w sobie moc"Deepak Chopra i Gotham Chopra - recenzja


Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 184
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Talizman


Deepak Chopra ma dość duży dobytek pisarski. Napisał ponad pięćdziesiąt książek, sposród których wiele stało się bestsellerami. Jest jednym z czołowych nauczycieli nauk Wschodu.

Gotham Chorpa to autor, przedsiębiorca i znawca symboliki w literaturze ilustrowanej. Współpracował między innymi z Johnem Woo, Guyem Ritchie i Nicholasem Cage.

Autor, gdy był jeszcze małym chłopcem otrzymał od ojca komiksy, które bardzo mu się spodobały. Od tamtej pory, gdy jeżdzili do dziadków zawsze z podróży przywodził nowe nabytki, które kolekcjonował. Gdy sam został ojcem zaczął praktykować to samo u własnych dzieci. Takżę dawał im komiksy, czytał im je na dobranoc, nie kończąc. Rozstrzygnięcie opowiadania sami mieli sobie wyśnić. Rano wspólnie analizowali wyobraźnię dzieci dotyczącą zakończenia. Ukazała się takżę książka o superbohaterach. Kto do nich należy? Jaki jest nasz ulubiony bohater? czy Batman uległ przedawnieniu?

Książka opowiada o superbohaterach, choć istnieje ich kilkanaście tysięcy i czasem trudno wybrać nam tego jedynego. Czasem jednak warto się nad tym zastanowić.

Istnieje siedem praw superbohaterów : prawo równowagi, transformacji, mocy, miłości, kreatywności, intencji, transcendentencji. O co dokładnie w nich chodzi dowiecie się po przeczytaniu książki.

Utwór jest napisany językiem prostym, zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika. Czyta się go szybko, nie ma w nim zbędnych informacji, napisany jest w sposób bardzo interesujący.

Myślę, że ta pozycja doskonale nadaje się dla osób, które fascynują się komiksami i są zainteresowani tym, aby bliżej poznać superbohaterów.

Moja ocena : 7,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


2 komentarze: