Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 9 września 2012

,,WIĘŹNIOWIE „NIEBEZPIECZNI” – ukryty świat penitencjarny" - recenzja


Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 362
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfImpuls Oficyna


Książka przede wszystkim przedstawia losy więźniów, którzy odsiadują kary w zakładach. Już w XVIII wieku nastąpił podział cel na żeńskie i męskie. Niektórzy z tych ludzi uznawani są za więźniów niebezpiecznych. Ukazane są obnrazki przedstawiające ich cele, uniformy więzienne. Opisane są losy 4 więźniów, którzy skazani są na karę dożywocia. Jak twierdzą - niesłusznie. Najmłodszy z nich ma tylko 25 lat...Od czego zależy klasyfiakcja na więżniów niebezpiecznych? Ile więzień znajduje się w Polsce?


Książka zawiera dużo części teoretycznej, co nie bardzo mi się podobało. Dobrze było zobaczyć obrazki przedstawiający życie więzienne, co może przybliżyć nam losy ludzi żyjących w więzieniach. Plusem są też wypowiedzi czterech mężczyzn, którzy uważają, że są skazani niewinnie, a prokurator , co chwilę zmienia im zarzuty. Może komuś spodoba się ta książka. Ja osobiście nie jestem nią wielce zachwycona, choć nie jestem całkiem na nie.

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


4 komentarze:

  1. Skoro może się sprawdzić w roli podręcznika akademickiego to chyba lektura nie dla mnie ;p.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie by nie przeszkadzało to, że książka mogłaby być podręcznikiem akademickim, ale jakoś całokształt mnie nie zaciekawił.

    OdpowiedzUsuń