Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 14 października 2012

,,Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego." Marta Bogacka - recenzja

Wydawnictwo: Demart
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 200
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


Marta Bogacka podjęła się napisania książki o Tadeuszu Pietrzykowskim, który był słynnym bokserem w obozie, w Auschwitz. Jego nazwisko jest dla nas mało znane, lecz dzięki tej książce możemy poznać go lepiej.


Tadeusz Pietrzykowski był bardzo zdolnym dzieckiem. Miał bardzo dużo rodzeństwa. Matka cały czas zajmowała się domem i pociechami. Ojciec robił to tylko w dni wolne od pracy. Pewnego dnia ojciec jednak zmarł, a wszystkie obowiązki przeszły na kobietę. Bardzo dobrze dawała sobie radę z nową sytuacją. Marzyła, aby wszystkie jej dzieci były wykształcone. Tadeusz ożenił się z dziewczyną, która rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Medycznym, jednak przerwała naukę z powodu ciaży. Sam mężczyzna miał wielki talent plastyczny już od najmłodszych lat. Bardzo lubił konie i doskonale je malował. Nauczyciel nie mógł uwierzyć, że sam narysował tak piękny obrazek. Gdy miał kilkanaście lat zainteresował się boksowaniem, opuszczając się jednocześnie w nauce. Czy uda mu się zdać maturę? W jaki sposób zarabiał? Jak trafił do obozu w Auschwitz?

Książka osadzona jest w czasach II wojny światowej i opowiada o losach młodego chłopaka, który stał się wielkim bokserem podczas pobytu w obozie.

Dzieło napisane jest językiem zrozumiałym dla czytelnika. Czyta się je bardzo szybko, jest wciągające. Ja już od pierwszych stron nie mogłam się od niego oderwać. Całą książkę przeczytałam z wielką przyjemnością.

Sama autorka podkreśla, że niewiele jest dzieł i źródeł o Tadeuszu Pietrzykowskim. Był to bardzo dobry człowiek, o którym warto mówić. Bokserzy innych nardowości doczekali się nawet ekranizacji filmowych.

Doskonałym uwieńczeniem opisów z życia bohatera są obrazki, które pokazują nam życie jego i jego bliskich. Bardzo spodobał mi się ten pomysł.

Mnie osobiście książka bardzo zachwyciła i mogę z czystym sumieniem polecić ją wszystkim, którzy interesują się tamtymi czasami. Będzie to doskonała powieść także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Tadeuszu Pietrzykowskim.

Moja ocena : 10/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


4 komentarze:

  1. O książce chyba nie słyszałam, ale recenzja brzmi bardzo kusząco...
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka w kręgu moich zainteresowań! MUSZĘ ją przeczytać!!!

    OdpowiedzUsuń