Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 października 2012

,,Dom z marzeń" Debbie Macomber

Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 444
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


Debbie Macomber urodziła się w 1948 roku, swoją karierę pisarską rozpoczęła dopiero po urodzeniu czwórki dzieci. Swój warsztat rozwijała wieczorami w kuchni, która pełniła rolę gabinetu. W 1982r. wydała swoją pierwszą książkę. Na całym świecie wydano ponad 100 mln jej egzemplarzy. Często jej powieści goszczą na listach bestsellerów, co jest całkowicie uzasadnione.

,,Dom z marzeń" to 2 część opowiadająca o losach mieszkańców Cedar Cove. Pierwsza to ,,Słoneczny zakątek", a najnowsza, wydana we wrześniu nosi tytuł ,,Rodzinne strony". 


Akcja powieści toczy się już we wspomnianym malowniczym miasteczku Cedar Cove. Wszyscy mieszkańcy doskonale się znają. Nie ma osoby, która o pastorze Davie Flemmingu nie miałaby pochlebnej opinii. Jego żona również jest w nim bezgranicznie zakochana, do czasu, aż nie odkrywa rzeczy, które mogą świadczyć o jego zdradzie ! Na jego niekorzyść świadczą coraz późniejsze do domu, rozkojarzenie. Dodatkowo po śmierci Marthy Evans giną jej kosztowności, a mężczyzna staje się głównym podejrzanym. Czy jego dziwne zachowanie jest związane z tą sprawą? Jakie okażą się konsekwencje ukrywania prawdy przed żoną, Emily?

W życiu szeryfa Troya Davisa również wiele się dzieje. W czasach szkolnych spotykał się z Faith Beckwith, jednak przez intrygi jej matki ich związek się rozpadł. Los dał im jednak jedną szansę, niestety , nieudaną. Córka mężczyzny po śmierci matki chorującej na stwardnienie rozsiane potrzebuje jego wparcia. Dodatkowo krótko po jednym nieszczęściu przychodzi kolejne - traci nienarodzone jeszcze dziecko. W takiej sytuacji Troy nie ma wyjścia, musi rozstać się z ukochaną. Przy kolejnej jednak ciąży kobieta spotyka Faith, która pracuje w przychodni, zaprzyjaźnia się z nią. Ba, uważa, że jest to doskonała partnerka do jej ojca, ale czy Faith zdecyduje się zaryzykować po raz trzeci?

Nastoletnia Tannith po śmierci ukochanego ojca nie umie sobie poradzić. Niespodziewanie spotyka uzdolnionego artystycznie Shawa, który tak jak on zmaga się z przeciwnościami losu. Jego ojciec ma wobec niego bowiem plany - chce,aby skończył prawo, a potem przejął jego firmę. Czy tych dwoje coś połączy? :)

Wychowywana w rodzinie z problemem alkoholowym Christie Levitt wreszcie odnajduje swoje szczęście. Zakochuje się z wzajemnością w szoferze jej szwagra, nieodłącznym przyjacielu, Jamesie Wilburnie. Niespodziewanie jednak wychodzi na jaw tajemnica z jego młodości, z którą tak na prawdę nigdy się nie uporał. Kobieta też ma nieciekawe wspomnienia z dzieciństwa. Po rozpętaniu się afery sprzed lat mężczyzna znika - czy wróci, żeby spędzić z ukochaną święta?

Siostra Christie, Teri wraz z Bobem spodziewają się dziecka. I to, żeby jednego, zdradzę, że będzie to ciąża mnoga. Przyszli rodzice są zachwyceni. Szykuje się również ślub - kogo, przekonajcie się sami.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Debbie Macomber, ale z pewnością nie ostatnie. Jestem oczarowana akcją toczącą się w Zatoce Cedrów. Pani Macomber miała doskonały pomysł na stworzenie dzieła, którego fabuła jest bliska tak naprawdę każdemu z nas. Opowiada o codziennych problemach rodzin, przeciwnościach losu, które nie są obce nikomu z nas.

W powieści występuje wiele wątków, jak można zauważyć. Ja zaczęłam czytać od 2 części, myślę, że po przeczytaniu 1. czytelnik nie będzie miał problemu w rozeznaniu się w relacjach i pokrewieństwach panujących w Cedar Cove. Sama akcja nie ma końca, zostają niedopowiedziane losy bohaterów. Z pewnością ich dalsza kontynuacja następuje w 3 części ,, Słoneczny zakątek".

Książkę polecam każdemu w każdym wieku, niezależnie od gustu. Jest to lekka, przyjemna powieść, którą czyta się bardzo szybko, wciąga niesamowicie, nie można się od niej oderwać. Lubię takie książki bardzo, bardzo, więc tym bardziej się cieszę, że na nią trafiłam.

Już sama okładka zachęca do zakupu. Jest taka słoneczna, przywodzi na myśl wspomnienia słonecznego lata. Ławeczka w ogrodzie, dobra książka, któż by nie skorzystał? ;)

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję 10 komentarzy:

 1. Chętnie odwiedziłabym Zatokę Cedrów:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też z wielką przyjemnością przeczytałabym pozostałe części :)

   Usuń
 2. Okładka rzeczywiście cudna, ale treść do mnie nie trafia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym chyba nie potrafił zacząć czytać książki od drugiej części, to niemat tak, jak oglądać serial od środka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale jak wybierałam książkę nie wiedziałam, że jest kontynuacją :)

   Usuń
 4. Cieszy mnie tak wysoka ocena, gdyż na mojej półce czekają na mnie "Skrawki życia" tej autorki. Zobaczymy czy mi spodoba się jej twórczość to wtedy może sięgnę także i po tę pozycję :) Ale chyba jednak zaczęłabym od I tomu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się strasznie spodobała, teraz poluję na pozostałe części :)

   Usuń
 5. Ooo teraz mam "Dom z marzeń", jeszcze nie przeczytany, a już mi się marzą tamte dwie części :D

  OdpowiedzUsuń