Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 października 2012

,,Zagadki i tajemnice kampanii wrześniowej" Eugeniusz Guz - recenzja

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 280
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


Eugeniusz Guz to autor, który postanowił skorzystać z jeszcze nieodkrytych źródeł dotyczących II wojny światowej i na ich podstawie napisać swoją książkę. ,,Zagadki i tajemnice kampanii wrześniowej" ujawniają nowe fakty na temat wydarzeń historycznych w tamtym czasie.


Jak do tej pory wiele wydarzeń nie zostało jeszcze odkrytych przez historyków. Eugeniusz Guz skupił się na wydarzeniach z września 1939 roku. Polacy po odzyskaniu niepodległości nie spodziewali się natarcia ze strony Niemiec, a to właśnie oni chcieli dokonać ataku. Polska miała być niepodległa wyłączając ziemie, które utraciła w wyniku wojny. Niewielu z nas wie, że 5 września 1924 r. odbył się nieudany zamach na Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Całą sprawę przemilczano. Czy Polacy oddadzą Niemcom korytarz pomorski i Górny Śląsk? Przez jakie kraje uciekł Rydz Śmigły?

Książka opowiada o czasach II wojny światowej. Autor bardzo dokładnie omawia wszystkie zamieszczone wydarzenia. Nad każdym bardzo szczegółowo się rozwodzi. Spodziewałam się więcej po tej książce, nie mogę powiedzieć, żeby mi się nie podobała, ale zachwycona też nią, niestety, nie jestem.

Moja babcia żyła w tamtych czasach. Z wielką ochotą przeczytała więc powieść. Dowiedziała się faktów, o których nie miała pojęcia. Uważam więc, że ,,Zagadki i tajemnice kampanii wrześniowej" to doskonała propozycja dla ludzi starszych, którzy mieli styczność z wojną i okupantem lub też dla czytelników, którzy fascynują się tamtymi czasami.

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


10 komentarzy: