Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 4 października 2012

,,Gdy krzywe jest proste" Edward Zyman - recenzja

Wydawnictwo: RW 2010
Data wydania: 2011
Format : E-book
Ilość stron: 195
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin

Edward Zyman to poeta, prozaik, krytyk literacki, publicysta, autor książek dla dzieci i młodzieży. Wydał kilka tomików poetyckich między innymi: Co za radość żyć , W czyim obcym domu , Jak noc, jak sen , Z podręcznego leksykonu , Jasność . Opublikował tom felietonów U Boga każdy błazen (1987), zbiór pamfletów krytyczno-literackich Metamorfozy głębin twoich. Wiersze, fragmenty prozy i teksty krytycznoliterackie publikował na łamach wielu pism w kraju i na obczyźnie. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Caroline i jej rodzina po emigracji z Kanady wrócili do Polski, gdzie mieli swoje korzenie. Na początku nikomu nie było łatwo, dziewczynka miała problem z polską odmianą czasowników, wymową polskich końcówek. Z czasem jednak to minęło. Miała jeszcze dwie młodsze siotry - Kasię i Całkę, którymi opiekowała się, gdy rodzice przebywali w pracy. Kasia nie radziła sobie z matematyką, o czym matka została poinformowana przez wychowawczynię. Postanowiła zatrudnić dla niej korepetytora - Tomka. Caroline też na tym skorzystała, gdyż jej klasa kompletnie nie radziła sobie z tym przedmiotem. Co z tego wyniknie? Jakie korzyści z tego będzie miał Tomasz? Czy zwiążę się z Caroline?

Książka opowiada o rodzinie, która musiała wyemigrować do Kanady i następnie powróciła do Polski po śmierci bliskiej osoby. Na początku było im ciężko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jednak z czasem wszyscy do niej przywykli.

Język powieści jest zrozumiały. Książkę czytało mi się błyskawicznie. Z początku wydawała mi się zwykłą historią rodziny wracającej z emigracji, jednak ,,Gdy krzywe jest proste" ma w sobie coś magicznego, co nie pozwala nam się od książki oderwać.

Bohaterowie bardzo mi się spodobali, każdy z nich jest różny. Występują przyjaźnie, pokrewieństwa, niespodziewane zwroty akcji, co nadaje historii tempa.Książkę polecam wszystkim, którzy lubią historie miłosne.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


4 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie swą opinią na temat powyższej książki. Sama już ją zakupiłam jakiś czas temu, ale jeszcze nie miałam okazji czytać, lecz jak tylko ogarnę inne zaległości czytelnicze, to na pewno wezmę się za wyżej wymienioną publikacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. opinia dosyć zachęcająca :) jak wpadnie w moje łapki to z chęcią przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń