Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 29 października 2012

,,Niepokorna" Sandra Brown - recenzja

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 268
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Sandra Brown to znana amerykańska pisarka, autorka kilkudziesięciu powieści dla kobiet, których nakłady sięgają 70 milionów egzemplarzy. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród literackich i wyróżnień w plebiscytach czytelników. Mieszka w Teksasie. ,,Niepokorna" to trzecia część powieści, do której wliczją się także ,,Buntownik" i ,,Podróż do życia".


Sage Tylor od najmłodszych lat rywalizowała ze swoimi starszymi o 10 i 8 lat braćmi. Chase jest szczęśliwie zakochany w Mercie Johns, która właśnie rodzi małego Jamiego. Lucky też już znalazł swoją drugą połówkę, z którą ma 7-miesięczną córeczkę. Tylko Sage nie ma unormowanego życia. Spotyka się z Travisem, który w Boże Narodzenie zamiast oświadczyn sugeruje, aby się rozstali. Dziewczyna na początku jest załamana, jednak zaś dochodzi do wniosku, że źle czuła się w towarzystwie jego rodziny. Nieoczekiwanie wpada na Harlana Boyda, który został wysłany przez jednego z jej braci, aby sprowadził ją do domu, gdyż Mercie zaczęła rodzić. Od początku mężczyzna jest bezpośredni i .... całuje Sage ! Zna jej tajemnicę o rozstaniu z niedoszłym dermatologiem. Jak potoczy się ich dalsza znajomość? Czy Sage i Harlan zdołają uratować rodzinną firmę od bankructwa?

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sandry Brown, jednak nie ostatnie. Dopiero przy pisaniu recenzji dowiedziałam się, że to 3 część sagi o rodzinie Tylorów... Jednak zaczęłam od ,,Niepokornej" i bez problemu orientowałam się w fabule. Z chęcią jednak przeczytam pozostałe dwie części.

Książka jest napisana prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Doskonale nadaje się, jako odprężenie po ciężkim jesiennym dniu. Jest to trochę romans, trochę powieść obyczajowa, opowiadająca  o kłótni, przez którą 15-letni chłopak musiał opuścić rodzinny dom. Na 15 długich lat zrezygnował ze swojego statusu materialnego, odciął się od rodziny, gdyż nie mógł przeżyć, że jego matka krótko po śmierci jego ukochanego ojca wyszła ponownie za mąż, za jego wspólnika...

Powieść opowiada o fakcie, że najmłodsza siostra była traktowana pomimo swojego dorosłego wieku przez braci, jako mała dziewczynka, która nie ma swojego zdania. Zmieniło się to, gdy dzięki swojej przedsiębiorczości uratowała firmę od bankructwa. Jest też ciekawy wątek, gdy bracia stając w obronie ukochanej Sage biją jej adoratora, który oświadcza, że być może kobieta jest w ciąży...

Bardzo miło spędziłam przy niej czas, fabuła jest tak wciągająca, że pochłonęłam ,,Niepokorną" w bardzo krótkim czasie. Z chęcią jeszcze nie raz wrócę do losów rodziny Tylorów. Oczywiście liczę na dalsze części ;)

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję 13 komentarzy: