Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 4 listopada 2012

,,Klątwa tygrysa. Wyzwanie" Colleen Houck - recenzja

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 416
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Colleen Houck jest debiutującą autorką, która zasłynęła ze słynnej powieści ,,Klątwa tygrysa", która była dopiero początkiem sagi, którą zapoczątkowała . Dotychczas ukazały się dwie następne części : ,,Klątwa tygrysa.Wyzwanie" i ,,Klątwa tygrysa.Wyprawa". Jej książki są dziś światowymi bestsellerami, co skutkowało pozyskaniem czytelników na całym świecie !

Kellsey po powrocie z Indii postanowiła zacząć wszystko od nowa. Zaczęła spotykać się z różnymi chłopakami, jednak cały czas podświadomie była zakochana w Renie. Nie mogła zrozumieć, dlaczego się do niej nie odzywał, choć sama go o to wcześniej prosiła. Ren sprawił jej wspaniałą niespodziankę, gdy zjawił się w domu u jej przybranych rodziców na Boże Narodzenie. Spędzali ze sobą bardzo dużo czasu, chodzili trenować wushu. Niedługo potem pojawił się także Kishan, którego wezwał brat, aby w razie niebezpieczeństwa mógł ochronić Kellsey. Jego słowa były prorocze. Pojawiła się armia Lokesha, w wyniku czego jeden z braci został uwięziony...


,,Klątwa tygrysa" to fantastyka, a tłem dla jej wydarzeń stają się XVI-wieczne Indie. Książka opowiada o zauroczeniu piękną dziewczyną, o której względy walczy dwóch braci, zupełnie, jak kilkaset lat wcześniej. Utwór napisany jest językiem współczesnym, zawiera kilka słów z zagranicznych języków, jednak najczęściej są one wyjaśnione.

W powieści Colleen Houck przywołała wiele faktów z mitologii indyjskiej, co urozmaica książkę, a czytelnik ma szansę poznać panujące tam tradycje. Dzieło jest wzorowane na ,,Zmierzchu" Stephanie Meyer, co można dostrzec w fabule powieści. Tutaj cudowną moc w życiu ludzi odgrywają specjalne amulety, którzy, dzięki ich noszeniu nie starzeją się. Osoby, które je noszą żyją o wiele dłużej, niż zwykli śmiertelnicy. Drihen ze swoim bratem mimo tygrysiej natury, spowodowanej klątwą w ciągu dnia na kilka chwil przeobrażają się w ludzi. Jak wspomniałam jest wiele podobieństw do sagi Stephanie Meyer. Na wzór Belli zakochanej w wilkołaku Jacobie, Kells obdarza miłością tygrysa Rena.

Kellsey odkryła w sobie także tajemniczą noc - dzięki mocy płynącej z jej dłoni wydobywał się ogień, którym mogła unieruchomić przeciwnika. Dodatkowo Kishan także zaczął zalecać się do dziewczyny.

Utwór jest napisany w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika, przez co czyta się go jednym tchem. Dzieło bardzo wciąga swoją fabułą, nie sposób przejść obok niego obojętnie. Mimo, że jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką powieść na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci i zacznę się rozglądać za kolejnymi częściami sagi.

Jest to powieść bardziej młodzieżowa, jednak myślę, że i starsi czytelnicy znajdą w niej coś dla siebie. Miłośnicy ,,Zmierzchu" i opowieści o tygrysach z pewnością będą zachwyceni ,,Klątwą tygrysa" !

Moja ocena : 10/10


4 komentarze:

 1. nie lubię książek fantastycznych:)

  OdpowiedzUsuń
 2. wszyscy mówią o tygrysach, po prostu wszyscy.
  przeglądałam w empiku pierwszą część i wydawała się świetna, ale wtedy miałam tylko tyle pieniędzy, żeby starczyło na Dotyk Julii ;p
  muszę przeczytać przeczytać przynajmniej pierwszy tom!

  pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Dotyk Julii" też miałam przyjemność czytać, super obydwie książki ;)

   Usuń