Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 3 listopada 2012

,,Żona_22" Melanie Gideon - recenzja

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 456
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras

Melanie Gideon jest autorką bestsellerowych pamiętników "The Slippery Year" uznanych za najlepszą książkę 2009 roku przez amerykańską rozgłośnię radiową NPR oraz "San Francisco Chronicle". Pisała dla "New York Timesa", "San Francisco Chronicle", "Timesa", "Daily Mail", "Shape" i "Marie Claire". Urodziła się i wychowała w stanie Rhode Island. Obecnie mieszka w okolicach San Francisco razem z mężem i synem.

Alice Brown straciła matkę w wieku 15 lat, niedługo potem wstąpiła do Klubu Paplaczek, gdzie były także kobiety, wychowywane przez ojców. Już od najmłodszych lat zajmowała się dramaturgią, lubiła pisać sztuki. Bardzo się ucieszyła, gdy została przyjęta do agencji Peavey Patterson. Od pierwszych chwil spodobał jej się jej przełożony, William Bluck, który jednak był związany z Heleną... W tajemnicy przed wszystkimi zaczęli wspólnie biegać, aż pewnego dnia mężczyzna zostawił narzeczoną i postanowił związać się z Alice ! Była wybranka miała mu to za złe, ale nie miała na to wpływu. Przyszła panna młoda chciała ją zaprosić na wesele, jednak odwiedziono ją od tego pomysłu. Alice Bluck, gdy była w ciąży postanowiła wystawić swoją sztukę przy pomocy swojej najlepszej przyjaciółki Bunny. Niestety, dzieło okazało się kompletną klapą, recenzje nie były pozytywne, kobieta załamała się i przestała pisać. Urodziła dwójkę dzieci - Zoe i Petera. Jak to bywa w normalnej rodzinie są i szczęśliwe dni, i te gorsze. Alice po 22 latach przeczytych z mężem dochodzi do wniosku, że między nimi nie jest już tak, jak dawniej. Tym chętniej bierze udział w anonimowej ankiecie internetowej, dotyczącej małżeństwa XXI wieku. Dostaje pseudonim Żona_22, natomiast jej mentor Asystent_101. Nieoczekiwanie ta znajomość wymyka się spod kontroli...

Książka opowiada losy małżeństwa z długim stażem, w którym coś już się wypaliło, małżonkowie oddalili się od siebie, nawet zbliżenia nie dają im już tyle satysfakcji co kiedyś. Zatracili się w codzienności, obarczają się winą o wszystko, o utratę pracy, o zdegradowanie ze stanowiska. Dla Alice udział w anonimowej ankiecie jest jakby rodzajem terapii, terapii, która niebezpiecznie zachwiewa jej i tak nieuporządkowanym życiem.

Kobieta również nieuchronnie zbliża się do wieku 45 lat, w którym umarła jej matka, która zawsze była dla niej radą i opoką w trudnych chwilach. Boi się tego momentu, czuje się samotna. Dodatkowo jej rodzina również przeżywa problemy. William traci pracę, Zoe zdradza Jodego, syna najlepszej przyjaciółki jej matki, a Peter przez moment jest podejrzewany o homoseksualizm. Udział w badaniu zmienia życie Alice i Williama, odkrywają wartości, które niegdyś były dla nich najważniejsze.


,, Żona_22" to doskonałe dzieło na jesienne wieczory, opowiadające o trudach małżeństwa, które tak na prawdę może dotyczyć każdego z nas. Dzieło składania do refleksji nad własnym życiem. Czytało mi się je bardzo przyjemnie, od początku byłam ciekawa, jak potoczą się losy Żony_22 i Agenta_101. Przyznam, że spodziewałam się takiego zakończenia, jednak pozostawię w was nutkę niepewności ;)

Jedynym minusem według mnie jest to, że pytania, na które odpowiada Alice w ankiecie anonimowej są zamieszczone dopiero na samym końcu książki i mniej spostrzegawczy czytelnik może się nie zorientować. Taki mały szczególik, który nieco utrudnia czytanie.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 4 komentarze:

  1. Ciekawi mnie ta książka bardzo. Niby fabuła nie poraża oryginalnością, ale intryguje mnie ten aspekt ankiet internetowych i zacieśniających się dzięki nim więzi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wysoka ocena, więc może się skuszę:)

    OdpowiedzUsuń