Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 23 listopada 2012

,,Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" Paulina Wilk - recenzja

Wydawnictwo: Carta Blanca
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 260
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Paulina Wilk, dziennikarka, autorka reportaży publikowanych w ,,Rzeczpospolitej" prowadzi na zaplecze tego sukcesu. W tekstach napisanych po wielu podróżach do Indii pokazuje ludzi zajętych przetrwaniem i zmagających się z rygorami tradycji. Zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc.

Książka opowiada o ludziach mieszkających w Indiach. Panuje tam brud, zaniedbanie, władze dobrze nie wiedzą, ile jest ludzi. Co jakiś czas robią spisy ludności, bo chcą mieć nad nimi kontrolę. Ilość ludzi jednak się zmienia, więc nie sposób nad tym zapanować. Kobiety rodzą zazwyczaj w miejsu zamieszkania, nie jeżdżą do szpitala, bo jest to związane z kosztami. Zaraz po porodzie wykonują czynności, jak przed. Poza tym jest ryzyko, że nie przeżyje, więc według nich szkoda pieniędzy. Bardzo dużo dzieci się rodzi, ale też bardzo dużo umiera. Nad każdą śmiercią nikt się nie zastanawia, normalnie przechodzą nad tym do porządku dziennego...

Język jest zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Książkę czyta się szybko, jest wciągająca pomimo tego, że zawiera okrutne, a zarazem prawdziwe informacje o Hindusach. Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale z pewnością nie ostatnie.

,,Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" należą do cyklu ,,Bieguny", z której czytałam między innymi ,,Kruchy lód" , ,,Gorsze światy". Wszystkie tak samo mi się podobają ;)

Książkę polecam wszystkim, którzy interesują się podróżnictwem oraz kulturą i warunkami życia w Indiach.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca15 komentarzy:

 1. zerknij na mojego bloga, mała niespodzianka :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o cyklu ,,Bieguny", ale muszę przyznać, że wyjątkowo poczułam zainteresowanie powyższą książką a to ze względu na trudną tematykę, gdyż zawsze mnie interesowało życie w Indiach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria, cykl - coś od tego;p
   Ja też bardzo lubię książki z wątkiem indyjskim.

   Usuń
 3. Życiowa literatura - taką lubię.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, nominowałam Twojego bloga do Liebster blog, reszta informacji u mnie na blogu nogawkuchni.blogspot.com, pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna ta książka woła mnie do siebie!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam audiobooka tej książki ale jeszcze go nie słuchałam. Myślę jednak, że teraz na pewno go przesłucham ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda tylko, że książka nie zachęca do wyjazdu do Indii, bo nie ma w niej grama zachwytu nad kulturą tego kraju. Wszędzie tylko brud, fatalna sytuacja kobiet, zabobony, ubóstwo... Choć może taki był zamiar autorki, pisać reportażowo, nie chwalić, nie oceniać..?!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już, że książka jest rewelacyjna i bardzo chcę ją przeczytać. Utwierdziłaś mnie tylko w przekonaniu, że po prostu MUSZĘ w końcu to zrobić. Przeglądałam ją kiedyś i co chwila wytrzeszczałam oczy, nie dowierzając temu, co opisuje Paulina Wilk.

  OdpowiedzUsuń