Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 24 listopada 2012

,, Przemoc seksualna wobec dziecka" Krystyna Marzec - Holka - recenzja

Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 322
Półka: posiadam
Do kupienia: Impuls

Krystyna Marzec - Holka to kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2004 roku została laureatką Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Sportu RP za monografię ,,Dzieciobójstwo - przestępstwo uprzywilejowane czy zbrodnia". Autorka kilkudziesięciu artykułów, monografi autorskich i redaktor naukowy prac zbiorowych.


Pozycja to drugie wydanie książki o podobnym tytule. Opowiada o przemocy seksualnej wobec dziecka. Istnieją różne rodzaje, np. gwałt, przemoc fizyczna. Najwięcej stosunków kazirodczych ma miejsce między ojcem, a córką. Istnieje wiele przyczyn, dla których takie zjawisko ma miejsce. Już w średniowieczu ludzi, którzy dopuszczali się stosunków płciowych z małymi dziewczynkami surowo karano. Teraz również za to trafi kara pozbawienia wolności.

Książka powstała w ramach pisania pracy magisterskiej. Język jest zrozumiały, jednak bardziej dla ludzi studiujących kierunki pedagogiczne, gdzie te informacje potrzebne są im do dalszej edukacji. Raczej jako czytadło w wolnej chwili, nie spełnia swojej roli. Jest bardzo dużo cytatów, każdy problem jest dokładnie podzielony na rozdziały, podrozdziały, wszystko jest dokładnie opisane.

,,Przemoc seksualna wobec dziecka" jest dość obszerną pozycją, jednak warta uwagi, jak komuś te informacje są potrzebne. Cena, jak za takie dzieło też nie jest wygórowane, kosztuje tylko 39 zł.

Polecam wszystkim, którzy zajmują się zawodowo lub kształcą się w kierunkach pedagogicznych !

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


4 komentarze: