Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 6 listopada 2012

,,Ukryty człowiek" Charles Cumming - recenzja

Wydawnictwo: Enigma
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 348
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin

Charles Cumming to pisarz, autor powieści o tematyce szpiegowskiej. Przez brytyjską prasę jest porównywany do Johna Le Carre i Lena Deightona. Autor powieści w nurcie literatury sensacyjnej. Debiutował powieścią „A Spy by Nature”, która opisuje współczesny świat szpiegostwa przemysłowego. Autor zawarł w tej książce także swoje przeżycia z czasu kiedy brał udział w procesie rekrutacji do brytyjskiego wywiadu – MI6. Cummingowi nie udało się zostać szpiegiem, postanowił jednak o szpiegach pisać. 


Pewien Rosjanin siedział w samochodzie i obawiał się, aby przechodząca para ludzi nie spojrzała w jego kierunku. Wtedy ktoś mógłby go rozpoznać. Na szczęśćie nic takiego się nie stało. Gdy ludzie się oddalili wyszedł z samochodu. Wszedł do domu i postanowił wjechać windą na 5 piętro. Nic nie przebiegało tak, jak oczekiwał. Na pierwszym piętrze ktoś zaczął chodzić, lecz w końcu zchował się w mieszkaniu. Postanowił działać szybciej. Wszedł do mieszkania Amerykanina z celem zabicia mężczyny. Chciał nawet się wycofać, lecz wtedy mężczyzna go zauważył. Strzelił dwa razy... Czy mężczyzna zmarł? Czy sprawca poniósł karę za zabójstwo? Dlaczego to zrobił?

Tymczasem Ben malował portret Jenny. Kobieta była bardzo ładna, nigdy nie rozmawiali o jego ojcu, lecz tym razem postanowiła podjąć temat. Mężczyzna opuścił rodzinę, gdy Ben miał 6 lat, a Mark - 8. Młodszy z braci nigdy nie wybaczył tego ojcu. Mark natomiast szybko zapomniał dawne żale i teraz pracował razem z mężczyzną. Christopher Keen działał wiele lat dla Rosji. Pewien mężczyzna postanowił się z nim spotkać, lecz tamten wyczuł, że coś jest nie tak. Okazało się to prawdą. Co wynikło z tajemniczego spotkania? Dlaczego nieznajomy skłamał, nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości?

Książka opowiada o rosyjskim szpiegu. Autor przez cały czas trzymał czytelnika w niepewności, co do losów Rosjanina, który został mordercą Amerykanina. Bardzo podobało mi się to, że rozwiązanie akcji nastąpiło na końcu książki. Z drugiej strony jednak od samego początku byłam ciekawa, czy spotkała go zasłużona kara.

Dzieło napisane jest językiem zrozumiałym, czyta się je bardzo szybko, jest wciągające. Mi się bardzo podobała fabuła, która okazała się nietuzinkowa.

Małym minusem, jak dla mnie jest bardzo miękka okładka, przez co książka wygina się w różne strony. Poza tym wszystko mi się podobało.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Enigma

i zapraszam na http://www.wydawnictwo-enigma.pl/


8 komentarzy:

 1. Osobiście lubię miękkie okładki, bo właśnie podoba mi się, jak się one wyginają. Coś o szpiegach może być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tajemnicza okładka i zachęcająca recenzja..:)
  Wygląda na to, że warto zainteresować się tą książką.:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie czuję tej książki. Niezbyt ciekawi mnie ta tematyka.

  OdpowiedzUsuń