Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 21 listopada 2012

,,Wspomnienia Czerwonego Barona" Manfred von Richthofen - recenzja


Manfred Von Richthofen to niemiecki lotnik, największy as myśliwski okresu I wojny światowej, nazywany Czerwonym Baronem. Odniósł 80 zwycięstw powietrznych oficjalnie uznanych.
Pierwszą wojnę światową nazywano ,,wielką wojną". Wielomilionowe armie wielkich mocarstw zwarły się w potężnych zmaganiach. Wszyscy sądzili, że wojna potrwa krótko, będzie zwycięska i przyniesie ogromne korzyści. Cud na równinach północnej Francji sprawił, że niemieccy żołnierze nie zdążyli napoić koni, a z drugiej strony na wschodzie widmo wojaków kozackich rozwiało się nad Szprewą. Nowoczesne państwa były silne milionami ludzi, budżetami, walczyli wszyscy robotnicy, kobiety i dzieci. Skupieni w okopach żołnierze zmagali się z brudem i wszami, nie z wrogiem. Myśleli o tym, aby nie kazano im iść do ataku. W tej wojnie lotnictwo było jeszcze zawodne, powolne i prymitywne. Wymagało wielkiej odwagi. Niemieckim asem lotnictwa został Manfred Von Richthofen, zwany Czerwonym Baronem...

Książka opowiada o asie niemieckiego lotnictwa, Manfredzie Von Richthofenie. Osadzona jest w czasach II wojny światowej. Pozycję czytało mi się bardzo szybko, nie jest zbyt gruba. Zawiera także wiele ciekawych informacji.

Pierwszy raz spotkałam się z tematyką lotnictwa II wojny światowej. Było to jednak bardzo miłe spotkanie. ,,Wspomnienia Czerwonego Baronu" są napisane językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, jednak, gdy uda mi się znaleźć inne jego pozycje, również z chęcią je przeczytam.

Moja ocena : 7/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


2 komentarze:

  1. Zupełnie nie dla mnie. Rzadko sięgam po książki historyczne, choć jak widzę Ty się w nich lubujesz;))

    OdpowiedzUsuń