Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 22 listopada 2012

,, Zaginiona kartoteka numer dziewięć" Pittacus Lore

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 148
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras


,,Zaginiona kartoteka NUMER DZIEWIĘĆ to czwarta z pięciu części serii ,,Dziedzictwa planety Lorien".

Pittacus Lore to pseudonim duetu pisarskiego, w skład którego wchodzą James Fray ("Milion małych kawałków") oraz Jobie Hughes.

Fałszywe imię bohatera to Stanley, nie był on zwykłym człowiekiem, miał w sobie nadprzyrodzone moce, które kształcił w nim jego Cepan Sandor. Należeli oni do członków grupy, która była przeciwnikiem Mokadorczyków. Chłopak miał specjalne urządzenie przy sobie, które wykrywało ich obecność w jego pobliżu. Pewnego razu, gdy biegał nad jeziorem zauważył czerwoną kropkę na swoim urządzeniu. Udało mu się uciec przed Mokadorczykiem. Zwabił go do domu, w którym mieszkał z Sandorem, a następnie go zabił. Obawiali się, czy nie było więcej osób, które mogłyby wpaść na ślad zaginionego. Stanley zaczął chodzić na ściankę wspinaczkową, gdzie poznał Maddy, jego życie wywróciło się o 180 stopni...

Książkę można z powodzeniem czytać zaczynając od tej części, gdyż wszystko jest dokładnie wyjaśnione, przywołanych jest kilka faktów z poprzednich części, dzięki czytelnik szybko orientuje się w fabule. Ja zaczęłam od tej części, bo nie wiedziałam,że to połowa, ale jeśli trafię na wcześniejsze to z chęcią doczytam.

Powieść nie jest za gruba, czytałam ją z 2 godzinki, wyróżnia się dużą czcionką, przez co nie męczą się oczy. Bardzo wciąga, trzyma w napięciu. Bardzo ciekawy był związek Stanleya i Maddy. Na początku połączyła ich wielka miłość, która potem miała doprowadzić do śmierci ich obojga, jednak czy tak się stało ?

Język jest zrozumiały, dzieło jest przeznaczone dla nastolatków, ale też dla miłośników fantasy i s-f.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję 6 komentarzy:

  1. Tytuł książki mnie zaintrgował :) Jednak zupełnie nie przepadam za s-f, miałam kilka podejść do tego typu literatury i nie przebrnęłam przez te powieści (chociaż było parę wyjątków).

    OdpowiedzUsuń
  2. myślę że to coś dla mnie

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsze słyszę o tej książce, ale nabrałam ochoty na jej przeczytanie :)

    OdpowiedzUsuń