Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 13 listopada 2012

,,Zakręty losu.Historia Lukasa" Agnieszka Lingas-Łoniewska - recenzja

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 316
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Agnieszka Lingas-Łoniewska mieszka we Wrocławiu i pracuje w firmie finansowej. Z wykształcenia jest polonistką i niedawno postanowiła zrealizować swoje pisarskie zapędy. Jest fanką twórczości Stephena Kinga, Jamesa Pattersona i Roberta Craisa. W Internecie zdobyła grono fanów, teraz chce podzielić się swoją twórczością z większą grupą odbiorców. Zapraszam na stronę internetową autorki: www.agnesscorpio.pl 


Historia Łukasza ( Lukasa ) zaczyna się, gdy chłopak miał 16 lat. Uczęszczał już na kursy prawnicze, gdyż ojciec zaplanował mu, że w przyszłości przejmie po nim kancelarię. Pasją Łukasza była jednak gra na saksofonie. Gdy miało odbyć się przesłuchanie muzyczne, w tym samym czasie było także spotkanie dla prawników, na które ojciec chciał zabrać syna. Łukasz nie chciał tam jechać, więc ojciec zabrał mu instrument i odjechał. To wtedy coś z nim pękło. Stał się Lukasem. Przestały się liczyć dla niego żadne wartości, zaplątał się w szemrane interesy. Miał pod sobą wielu ludzi, zajął się rozpowszechnianiem narkotyków, jednak dbał, aby nie trafiały do uczniów szkół. To wtedy poznał Małgośkę, która przez niego zginęła...

Powieść toczy się dwutorowo. Wyznania Lukasa przeplatane są jego rozmową z bratem. Akcja toczyła się krótko przed ślubem Łukasza i Magdaleny, którą uratował od zaborczego męża. Kobieta spodziewała się męża.

Moim zdaniem napisanie tej części było potrzebne, aby czytelnik mógł poznać punk widzenia Łukasza we wszystkich wydarzeniach toczących się we wcześniejszych częściach. Fakty jednak się pokrywają, dowiedzieliśmy się jednak kilku nowych rzeczy z życia bohatera.

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Starałam się nie robić sobie przerw podczas jej czytania, gdyż całą sobą zagłebiałam się w losy bohaterów książki. Te kilka godzin było miłym oderwaniem od rzeczywistości.

Była to już ostatnia część trylogii. Bardzo jednak spodobał mi się wtyl pisarski autorki. Gdy tylko będę miała okazję z chęćią przeczytam pozostałe pozycje, jakie uzakały się do tej pory.

,,Zakręty losu.Historia Lukasa" to doskonałe podsumowanie trylogii. Polecam gorąco wszystkim, którzy chcą poznać jego punkt widzenia.

Moja ocena : 10/10

Za egzemplarz książki dziękuję Pani 


10 komentarzy:

 1. kiedyś już trafiłam na tą trylogię, ale jednak nie zabrałam się za pierwszy tom. ale skoro tak wysoko oceniona... może kiedyś? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ale do jedzenia książka się nie nada ... chyba :)

   Usuń
 3. Wybrałam Ciebie do mojego top 11, którym należy się Lebister Award, pytania i reguły znajdują się tu:http://itaekspresowo.blogspot.com/2012/11/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę! Widzę wysoka ocena, zainteresuję się książką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale jaki Pan, no proszę... Warto kupić chociazby po to żeby sie gapic na okładkę:-p

  OdpowiedzUsuń