Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 22 listopada 2012

,, Życie - zderzenie czołowe" Anna Wacławik-Orlik - recenzja


Wydawnictwo: Carta Blanca
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 250
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Anna Wacławik-Orpik z wykształcenia jest archeologiem, od wielu lat pracuje jako dziennikarka radiowa; specjalizuje się w tematyce społecznej, w Radiu TOK FM prowadzi audycje : ,,Rozmowy o pomaganiu" i ,,Wywiad pogłębiony"; w 2011 r. otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii wywiad.

Książka to polemika autorki z pięcioma osobami : Ks. Adamem Bonieckim, Siostrze Małgorzacie Chmielewskiej, Evie-Elvirze Klonowski, Andzie Rottenberg i Krystynie Starczewskiej. Każda z nich to inny przypadek, odmienna historia, jednak wszystkich ich połączyła jedna rzecz. W ich życiu wydarzyło się coś, co na zawsze odmieniło ich losy. Dlaczego Eva-Elvira Klonowski przestała chodzić na religię i do Kościoła? Jakie szokujące wydarzenie miało miejsce w jej życiu, że zdecydowała się na taki krok?

Spośród tych 5 osób słyszałam tylko o Siostrze Małgorzacie Chmielewskiej, dlatego bardzo ucieszyłam się, że mogłam poszerzyć wiedzę o tej kobiecie, ponieważ jest godna naśladowania. Bardzo ciekawie jednak czytało mi się o losach pozostałych bohaterów książki. Każda osoba to osobny duży rozdział, a dodatkowo są jeszcze rozdziały. Jest to swoisty dialog autorki z bohaterem.

Językiem jest prosty, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Książkę czyta się szybko, jest bardzo wciągająca. Wywołuje sprzeczne uczucia, raz wzrusza, raz bulwersuje, według mnie świadczy to na plus, nie jest przynajmniej mototonna.

Polecam wszystkim, którzy chcą bliżej poznać osoby, o których mowa w ,,Życie-Zderzenie czołowe". Poruszane są też kwestie religijne.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca4 komentarze: