Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 8 grudnia 2012

,,Czaromarownik 2013" Praca zbiorowa - recenzja

Wydawnictwo: Iluminatio
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 176
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras
Rok 2013 będzie rokiem wodnego Węża. Nastąpiła tutaj sprzeczność, gdyż żywiołem Węża był ogień, a woda go niszczyła. Takie wydarzenie zdarzało się raz na 60 lat. W przypadku konfliktu żywiołowego pojawiają się takie kataklizmy, jak huragany, trzęsienia ziemi, powodzie. Podczas ostatniego roku Węża w Japonii przepowiednia się sprawdziła.

W Czaromarowniku znajduje się krótki horoskop dla każdego chińskiego znaku zodiaku w roku Węża.  Była krótka charakterystyka, a następnie przestroga i porada. Dodatkowo znajdowała się na początku tabelka, żeby każdy mógł sprawdzić, spod jakiego znaku jest .

Cykle księżyca miały wpływ na nasze życie. Te fazy to nów, księżyc przebywający, pełnia i księżyc ubywający. Każda z nich inaczej wpływała na człowieka. Dodatkowo przedstawiona została krótka charakterystyka pt. ,,Księżyć w znakach".

W kalendarzu znalazłam także praktyczne porady, jak korzystać z talizmanów i amuletów, różnice pomiędzy nimi. Dowiedziałam się, co symbolizują poszczególne kolory świec. Nawet kształt i kolor miał znaczenie. Rytuały również odgrywają bardzo dużą rolę. Znajdują się również porady, jak nawiązać kontakt z aniołami, którego mamy przywołać.  Każdy kolor odgrywał inne znaczenie w naszym życiu. Były takie w magii, domu i nasz ulubiony.

Coraz więcej ludzi w dzisiejszych czasach starało się być eko. Niektóre kraje raz do roku wyłączają na godzinę światło, aby chronić ziemię. Nie trzeba koniecznie kupować rzeczy, które tak naprawdę nam się nigdy nie przydadzą. Niektóre kraje ograniczają spożywanie mięsa. Warto kupować lokalną żywność, ekologiczne środki czystości, sprzęty elektryczne nie należy wyrzucać do zwykłych śmietników, ale do tych specjalnie przeznaczonych do segregacji.

Mój ulubiony cykl to ,,Gotuj według Pięciu Przemian", gdzie znalazłam przepisy na Paprykę w pomidorach, gruszki w occie, czy tort makowy z polewą czekoladową. Niektóre z nich z pewnością wypróbuję, gdyż jak wiecie, uwielbiam takie eksperymenty.

Dodatkowo, co drugą stronę omawiane były różne tematy, np. Chiński Nowy Rok - tradycja i zwyczaje, oczyszczanie mieszkania szałwią, telepatia, czy zasady życia według Dalajlamy. Sądzę, że to poszerzyło  moje horyzonty, dowiedziałam się nowych rzeczy, rozszerzyłam swoją wiedzę.

Przy niektórych dniach były oznaczone święta, co jest dużym plusem, żeby nawet Ci najbardziej zapominalscy o niczym nie zapomnieli. Niewątpliwą zaletą było również zrobienie tego kalendarza w formie ,,kołowrotka", w miękkiej oprawie, przez co nie waży zbyt dużo. Format zeszytowy również nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Okładka również przykuwa uwagę, kojarzyła mi się z czymś magicznym, nowym, nieodgadnionym.

Co do minusów. Według mnie było trochę za mało miejsca na osobiste notatki przy datach. Wydawnictwo na przyszłość mogłoby poszerzyć te rubryki, tak, aby czytelnik był już w pełni usatysfakcjonowany.

Po raz kolejny spotkałam się z takim magicznym kalendarzem, miałam już możliwość zaznajomienia się z AstroCalendarium 2013 - KLIK, jednak każdy z nich był inny, magiczny, miał do zaoferowania czytelnikowi coś zupełnie innego.

Jeżeli ktoś jeszcze nie posiadał Czaromarownika 2013 i zastanawiał się nad jego kupnem, to nie radzę się wahać. Taki kalendarz to spełnienie najskrytszych marzeń, być może odpowiedni prezent świąteczny dla bliskiej osoby. Gorąco polecam !

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję portalowi


6 komentarzy:

 1. Powiem szczerze,że pierwszy raz mam styczność z takim kalendarzem. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecem mojej babci,która kocha gotować;d
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  booksloovers13xd.blogspot.com - o książkach
  moviesloovers.blogspot.com - o filmach

  OdpowiedzUsuń