Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 19 grudnia 2012

,,Katarzyna Wielka. Prawda i mit" Andrzej Andrusiewicz - recenzja

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 688
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Andrzej Andrusiewicz to historyk i politolog, jest autorem wydanych w Świecie Książki ,,Carów i cesarzy Rosji" , ,,Iwana Groźnego", ,,Dymitra Samozwańca i Maryny Mniszech" oraz ,,Piotra Wielkiego".

Katarzyna Wielka to niemiecka księżniczka, która została rosyjską cesarzową. Istnieje jednak wiele faktów z jej życia niezrozumiałych dla historych, wiele informacji o kobiecie do teraz nie znamy. Fryderyk II chciał posłużyć się Joanną Elżbietą i jej córką - miały być rzeczniczkami Prus. Obie kobiety wyjechały na Wschód, wcześniej jednak udały się do Berlina, gdzie przebywały tydzień. Następnie pod nieprawdziwymi nazwiskami udały się w dalszą podróż. Natalia Łopuchina nienawidziła Elżbiety, tamta postanowiła się na niej zemścić, doprowadzając do zresztowania kobiety i jej męża. Wkrótce potem Katarzyna została żoną Piotra, choć z góry było wiadome, że ich małżeństwo skazane było na niepowodzenie...

Książka w swoim założeniu miała stać się biografią Katarzyny Wielkiej. W efekcie jest opisanych bardzo dużo szczegółów z życia otaczających ją ludzi. Informacje o samej królowej pojawiają się stosunkowo późno.

Przyznam szczerze, że jestem tą książką ogromnie zawiedziona. Gdy tylko zobaczyłam, że istnieje ta pozycja od razu zapragnęłam ją mieć w swojej biblioteczce i na szczęście mi się to udało. Teraz jednak tego żałuję.

Pozycja nie jest nawet za bardzo interesująca. Język jst strasznie zawiły, nie można się odnaleźć w fabule. Mi sięczytało strasznie ciężko i bez żadnego zainteresowania, z trudnem dobrnęłam do końca.

Bardzo interesują mnie rosyjscy władcy i realia, w których żyli. Spodziewałam się po tej pozycji zupełnie czegoś innego, więcej informacji, ciekawych zwrotów akcji. Książka moim zdaniem nie należy jednak do najbardziej udanych.

,,Katarzyna Wielka. Prawda i mit" to niezbyt udana biografia Katarzyny Wielkiej. Myślę, że możecie ją przeczytać tylko po to, aby sprawdzić, jakie będą Wasze odczucia po skończeniu tej pozycji.

Moja ocena : 5/10

Za egzemplarz książki dziękuję 4 komentarze:

  1. chce mieć tyle czasu na czytanie co Ty Roszjaninie :D :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej pozycji o carycy Katarzynie nie czytałam (i wygląda na to, że nie przeczytam), ale czytałam wiele innych z nią związanych bo uwielbiam tę postać :)

    OdpowiedzUsuń