Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 23 grudnia 2012

,,Końskie opowieści" Katarzyna J.Nowak - recenzja

Wydawnictwo: WFW
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 196
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin


Katarzyna J. Nowak mieszka w Nieborowie. Od 2001 roku zajmuje się hodowlą koni. W latach 2007─2011 prowadziła własną stajnię. "Końskie opowieści" to historia pierwszego kupionego przez nią konia, dzięki któremu zrozumiała te zwierzęta. Niniejsza powieść to wydawniczy debiut autorki. Do tej pory publikowała w magazynie "Koń Polski", a dzięki tekstowi "Nocna jazda" wygrała konkurs na opowiadanie o tematyce końskiej, zorganizowany przez internetowy magazyn "Cztery Kopyta".


Młody był najmłodszy w stadzie, bardzo lubił bawić się z resztą koni. Matka zawsze stawała w jego obronie, broniła go przed pozostałymi. Wszystkimi zwierzętami opiekował się Młody, który dostarczał im jedzenie, wodę, dbał o nich. Starsze konie chodziły do pracy, czego Młody nie mógł zrozumieć. Nie rozumiał też, dlaczego ciotki nie chciały się już z nim bawić. Niedługo miał stać się dorosłym i przesiadywać na patwisku tylko z wujem Gierasimem, który cały czas spał...

Akcja powieści toczy się z punktu widzenia konie. Bardzo podobał mi się ten sposób narracji, mogliśmy przenieść się w świat zwierząt. Dużym plusem było także objaśnianie przez autorkę trudniejszych pojęć związanych ze zwierzętami, aby czytelnik mógł zorientować się w trudniejszych kwestiach.

Całą książkę pochłonęłam w błyskawicznym tempie. Język jest prosty, zrozumiały, czytelny. Powieść czyta się w błyskwicznym tempie, bardzo wciąga. Występują jednak błędy stylistyczne, które jednak bardzo rażą podczas czytania. Za to mały minus dla tej pozycji.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tej autorki, jednak bardzo spodobał mi się jej styl pisarski i z wielką ochotą sięgnę po jej kolejne pozycje, gdy tylko na nie trafię.

,,Końskie opowieści" to doskonała powieść dla wszystkich miłośników koni.

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. musi być cudowna, wyślij :D bo Agatę już kończę hahah :) udanych świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałaś wyróżniona u mnie! ;)
  http://nutinkowewypieki.blogspot.com/2012/12/wesoych-swiat-i-wyroznienie-i-konkurs.html
  Nie chcesz może się zamieć? Mam książkę Smaki życia . Niekoniecznie za tą . ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na książkę :)

  OdpowiedzUsuń