Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 19 grudnia 2012

,,Morze ognia. Władca Barcelony II" Chufo Llorens - recenzja

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 800
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

,,Morze ognia/ Władca Barcelony II" to druga część z cyklu autorstwa hiszpańskiego pisarza Chufo Lloriensa.

Marti Barbana to zamożny armator i znamienity obywatel Barcelony. Nic jednak nie układa się po jego myśli, jeśli chodzi o życie rodzinne. Jego żona Ruth rozpoczęła rodzić dwa miesiące przed terminem. Położna nie mogła wiele zrobić, kobieta utraciła dużo krwi. Wezwali innego medyka, który miał pomóc żonie Martiego. On jednak nie dawał jej wielkich szans. Marti musiał wybierać pomiędzy żoną a dzieckiem. Uważał, że Ruth jest jedyna, a dzieci mogą mieć jeszcze wiele. Kobieta jednak chciała umrzeć, aby mógł urodzić się jej syn. Pzostali także uważali, że zdrowie dziecka jest najważniejsze. Marti nie mógł się z tym pogodzić, lecz musiał podjąć jakąś krzywdzącą dla kogoś decyzję...

Książka to opowieść, której akcja toczy się w Barcelonie, nie czytałam chyba jeszcze żadnej takiej powieści, jednak ta nie za bardzo mi się spodobała. Można poczytać na jej temat jednak pochlebne opinie, nie przekonało mnie to jednak do tej pozycji.

Po tą powieść sięgnęłam z czystej ciekawości. Byłam zainteresowana, co też takiego napisał autor, że wszyscy są zachwyceni.

Akcja nie jest zachwycająca, choć zdarzają się momenty zmieniające bieg akcji, niespodziewane. Bohater musi podjąć trudne decyzje, które jednak nie zawsze okazują się do końca dobre.

Język nie jest jakiś szczególnie zrozumiały, przy czytaniu tej książki strasznie się zmęczyłam i znużyłam. Jest też obszerna, kilka razy można zauważyć specjalne rozwlekanie akcji, co nie ułatwiało mi czytania.

Przyznam szczerze, że po tej pozycji spodziewałam się czegoś więcej, zawiodłam się.

,,Morze ognia. Władca Barcelony II" to pozycja dobra dla tych, którzy przeczytali I tom i im się spodobał.

Moja ocena : 6/10

Za egzemplarz książki dziękuję 10 komentarzy: