Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 5 grudnia 2012

,,Nieznajomi z parku" Joanna Łukowska - recenzja

Wydawnictwo: RW2010
Data wydania: 2012
Format : E-book
Ilość stron: 400
Półka: posiadam
Do kupienia: RW2010


Joanna Łukowska z wykształcenia jest matematykiem, skończyła UAM w Poznaniu. W 1994 roku wydała pierwszą powieść - romans - pod pseudonimem Joan Bowen. Potem napisała zbiór opowiadań obyczajowych "Państwo Tamickie"'; książka ukazywała się we fragmentach w Expressie Poznańskim. Od 2001 roku zajmuje się pisaniem dla pism kobiecych - felietonów, psychozabaw, opowiadań. Prywatnie, dla siebie, napisała dwa opowiadania fantasy, zbiorek opowiadań dla dzieci oraz teraz powieść fantasy.

Steven i Maria postanowili wyjechać, zostawiając swoją córkę Julię pod opieką stryja. Tamten z początku nie chciał się na to zgodzić, lecz w końcu postanowił pomóc bratu. Dziewczynka miała tylko 4 lata, a jej rodzicom była potrzebna chwila odpoczynku, dlatego też wyjechali. Po kilku latach dziewczynkę spotyka wielka tragedia - jej rodzice giną w wypadku samochodowym...

Tymczasem Mike, 9-letni chłopiec czuł się bardzo samotny w szkole. Jego brat bliźniak, Ben złamał nogę, gdy wchodzili na drzewo i musiał teraz leżeć sam w domu z nigą w gipsie. Czuł się za to odpowiedzialny i łamał drzewa w odwecie za krzywdę brata. Nagle usłyszał, że banda chłopców ze szkoły chciała uprzykrzyć życie innego chłopca, Praytona. Mike postanowił go ostrzec.

Kenneth Prayton miał trudne dzieciństwo, rodzice się nim nie interesowali, koledzy prześladowali. Jego dzieciństwo odbiło się na późniejszym życiu. Nie chciał związać się z żadną kobietą, gdyż uważał, że czyhała tylko na jego pamiątek. Każdą swoją wybrankę porównywał do matki, myślał, że jest taka sama. Dlatego też postanowił się nie żenić.

Życie Julii i Kennetha odmienia się, gdy są już dorośli. Wszystko za sprawą niezaplanowanego spotkania w parku. To za jego sprawą ich życie nabrało nowych barw...

Książka jest bardzo życiowa, opowiada o ludzkich, codziennych problemach. Mnie wciągnęła od pierwszych stron, byłam nią zachwycona. Czyta się ją lekko, doskonała do poczytania w ramach relaksu.

Język jest prosty, zrozumiały, książkę czyta się szybko, jest wciągająca. Ja nie mogłam się od niej oderwać.

Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Joanny Łukowskiej, jednak mam już w planach przeczytanie jej kolejnej pozycji. Mam nadzieję, że się nie zawiodę !

,,Nieznajomych z parku" polecam wszystkim miłośnikom romansów i twórczości tej autorki.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


6 komentarzy: