Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 5 grudnia 2012

,,Pierwsza z rodu: Znajda" Joanna Łukowska - recenzja

Wydawnictwo: RW2010
Data wydania: 2011
Format : E-book
Ilość stron: 432
Półka: posiadam
Do kupienia: RW2010
Joanna Łukowska z wykształcenia jest matematykiem, skończyła UAM w Poznaniu. W 1994 roku wydała pierwszą powieść - romans - pod pseudonimem Joan Bowen. Potem napisała zbiór opowiadań obyczajowych "Państwo Tamickie"'; książka ukazywała się we fragmentach w Expressie Poznańskim. Od 2001 roku zajmuje się pisaniem dla pism kobiecych - felietonów, psychozabaw, opowiadań. Prywatnie, dla siebie, napisała dwa opowiadania fantasy, zbiorek opowiadań dla dzieci oraz teraz powieść fantasy.

Bór to las,w którym toczy się akcja. Wszystko było dobrze do momentu, aż nie zgasło Słońce. Wtedy czas zaczęto odmierzać w klepsydrach, nastały wielkie zmiany. Przyroda obumarła. Tylko w krainie skrzatów wszystko było po staremu. Mieszkały one w Siedliszczu. To właśnie przez jednego z nich zgasło Słońce, gdyż zapomniał obudzić je na czas. Już nigdy miało nie zaświecić. Wszyscy mieli to skrzatom za złe.

Bohaterką staje się też Wielebna, kobieta, która zawładnęła uczuciami ludzi i postanowiła nazwać ich Pustymi. Chciała, aby byli gotowi na każdy jej rozkaz.

Wiedząca to Estera, która umilała sobie czas parzeniem naparów, eliksirów. Była samotna, nie miała matki, gdyż nikt nie chciał mieć dziewczynki za córkę. Czekała na swoją następczynię.

Główną bohaterką książki staje się 6-letnie Emilia, nazywana Znajdą. W każdym z ludzi wywoływała inne emocje.

Książka opowiada o życiu skrzatów, ich otoczeniu. Jest to niewątpliwie dość ciekawy wątek i rzadko spotykany we współczesnych powieściach.

Język utworu jest zrozumiały, dzieło czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. ,,Pierwsza z rodu: Znajda" to niewątpliwie dobra fantastyka napisana przez Joannę Łukowską.

Było to moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki. Wcześniej czytałam ,,Nieznajomych z parku". Muszę przyznać, że i tym razem się nie zawiodłam.

,,Pierwsza z rodu: Znajda" to pozycja dla wszystkich miłośników fantastyki.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz