Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 25 grudnia 2012

,,Tajemnica drewnianej sowy" Magdalena Lewańska - recenzja

Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2008
Format : Książka
Ilość stron: 160
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin

Magdalena Lewańska to autorka bajek i opowiadań od 35 lat mieszkająca w Niemczech; w Polsce dotychczas wydała wyróżnioną w konkursie Wydawnictwa Znak powieść ,,Wszystkie moje kaczuszki".

Nawet podczas wakacji może zdarzyć się coś ciekawego. Przekonało się o tym dwóch nastolatków - Marek i Klemens, którzy odpoczywając w wolnym czasie przeżyli najwspanialszą przygodę swojego życia. Wszystko wydarzyło się zupełnie niespodziewanie, przebywając na wieży zauważyli Alinkę latającą na motolotni. Po opowiedzeniu przez nią historii postanowili wziąć udział w poszukiwaniach tajemniczego skarbu, sowy, którą ukrył pierwszy mąż babci dziewczyny...

Książka to wspaniała powieść przygodowa z wątkiem detektywistycznym. Język utworu jst zrozumiały, książka spodoba się zarówno dorosłym, jak i starszym osobom. Miło czasem przeczytać coś, przy czym możemy się zrelaksować i zagłębić w fabułę. Ta pozycja niewątpliwie do takich należy.

Bohaterowie to zwykli nastolatkowie, którym z pomoca osób dorosłych, ale także dzięki ich spotrzegawczości i zaangażowaniu udało się rozwiązać zagadkę Alinki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i pastor z kościelnym zostali oczyszczeni ze złej sławy.

Zarówno Klemens, jak i Marek to mali bohaterowie, którzy, aby nie nudzić się na wakacjach postanowili udać się na wieżę, gdzie poznali Alinkę. Na początku nie wierzyli w prawdziwość zabawy, jednak z czasem okazało się, że było inaczej.

Dużą rolę odegrała także rodzina pastora, a głównie sam mężczyzna, który dowiedział się wielu faktów. Doprowadziły one do poznania prawdy przez bohaterów.

,,Tajemnica drewnianej sowy" to wspaniała powieść dla nastolatków, z czystym sumieniem mogę ją polecić do poczytania w wolnym czasie.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat literatura niemiecka :


6 komentarzy: