Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 31 stycznia 2013

,,Drugi” Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 296
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf


Ewa Nowak to pisarka, która pisze powieści głównie dla młodzieży, jednak wartości i przesłania w niej zawarte są ponadczasowe i nawet nieco starszy czytelnik znajdzie w nich coś dla siebie. Ja tym razem także się nie zawiodłam !

Arek i Emil po śmierci matki mieszkali tylko z ojcem, było im bardzo ciężko pod względem finansowym. Pierwszy z chłopców był niepewny siebie, jąkał się, nie wierzył , że mógłby się spotykać z jakąś dziewczyną. Jego brat natomiast udzielał się towarzysko, trenował boks. Udzielał także korepetycji z matematyki, lecz pewnego dnia zapomniał, że miała przyjść uczennica. Arek był w domu sam, wywiesił nawet kartkę z informacją, że nie ma nikogo w mieszkaniu, jednak Iga nie poddawała się i w końcu musiał jej otworzyć. Była to ostatnia szansa dziewczyny na poprawienie oceny. Nie przeszkadzało jej jąkanie, bohaterowie polubili się i nawet poszli razem na pizzę, gdyż chłopak nie chciał przyjąć pieniędzy za korepetycje. Po odjeździe Igi w jego życiu już nic nie było takie samo…

Hadrian był kuzynem Emila i Arka, jego matka była siostrą zmarłej rodzicielki chłopców. Bohater pomimo tego, że miał wszystko nie był zadowolony ze swojego życia. Przeszkadzało mu to, że musiał zajmować się młodszym bratem, wychowywał się bez ojca. Dziewczyny zmieniał, jak rękawiczki, posiadał nawet zeszyt, w którym zapisywał wszystkie ,,zdobycze” i od czasu do czasu napawał się czytaniem. Gdy spostrzegł, że matka przegląda jego zapiski, za namową koleżanki postanowił dopisać kilka stron swoich odczuć.

Tym razem autorka porusza problem honorowego oddawania krwi. Dziadek chłopców należał do politycznego stowarzyszenia, ich czyn miał być nagrywany przez telewizję, jednak media się nie pojawiły, więc nie zdecydował się na pomoc potrzebującym. Chciał to jedynie uczynić, gdyby wieść o tym rozeszła się po kraju. Znaleźli się też tacy, którzy oddali bezinteresownie. Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie, przecież nigdy nie wiemy, czy przypadkiem nam kiedyś nie będzie taka pomoc potrzebna !

Jąkanie nie przeszkadza w codziennym życiu, nie powinni być tacy ludzie obiektem kpin. Nie jest przecież ważne, jak wymawiamy słowa, ale to, jacy jesteśmy w środku, jak reagujemy na społeczeństwo, czym kierujemy się, podejmując decyzję.

Ewa Nowak, jak zwykle porusza wiele tematów, które dotyczą współczesnych ludzi. To chyba najlepsza powieść z Sagi Miętowej, którą dotychczas udało mi się przeczytać.

,,Drugi” to doskonała powieść, która wyszła spod pióra sławnej młodzieżowej pisarki, dlatego tym bardziej zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, po której Wasze życie na pewno nie będzie takie, jak przed przeczytaniem lektury !

Moja ocena : 9/10
Za egzemplarz książki dziękuję 


13 komentarzy:

 1. Kiedy byłam troszkę młodsza zaczytywałam się książkami Pani Nowa, ale od jakiegoś czasu nie śledzę jej nowych książek, ale wygląda na to, że czas nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a mi książki Ewy Nowak niezbyt się podobają (czytałam ok. trzech)... są one tak typowo psychologiczne, że aż wydają się lekko sztuczne..
  "Drugiego" nie zamierzam czytać ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. książeczka już czeka na półce, tylko czasu na nią brak, bardzo lubię serię miętową

  OdpowiedzUsuń
 4. ooj bardzo lubię czytać Panią Nowak :) czasem za dużo analizy ale da się znieść

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Serię Miętową tej autorki. Nie czytałam jedynie "Danych wrażliwych" oraz "Drzazgi", ale na szczęście ta ostatnia znajduje się już na mojej półce, bo udało mi się ją dostać w bibliotece, zatem niebawem wezmę się za lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. I ja bym z chęcią po nią sięgnęła;)

  OdpowiedzUsuń