Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 31 stycznia 2013

,,Kuchnia polska. Dania jednogarnkowe” Wanda Jackowska

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 288
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf, Publicat


Wielu z nas zniechęca się do gotowania przez fakt, że te czynności kojarzą nam się ze stosem garnków, których zawsze jest pełno, a zaś trzeba je domywać, namaczać i tracimy zapał. Muszę przyznać, że ten proces sprzątania też najmniej mi się podoba.

Wanda Jackowska wyszła jednak naprzeciw oczekiwaniom takich osób, tworząc książkę, gdzie zawarła przepisy na dania jednogarnkowe Czy tak się jednak da? Otóż okazuje się, że nawet zwykła zupa, zawierająca odpowiednie wartości odżywcze, może służyć, jako odrębne danie.

W tej pozycji znajdziemy takie działy, jak przystawki, zapiekanki, gulasz i spółka, dania różne, czy zupy i buliony do zup. Ja z pewnością skorzystam z działu sosów do zapiekanek, których nigdy za wiele . Nazwy dań są napisane większą czcionką, przez co rzucają się w oczy. Wszystkie składniki są podane, wykonanie opisane krok po kroku.

Jedyne do czego mogę się przyczepić  to brak zdjęć gotowych, kolorowych potraw, które z pewnością oddziaływałyby na zmysł czytelnika, który wiedziałby , czy jego danie wygląda podobnie, jak to zaproponowane przez autorkę,  a tak nie ma takiej możliwości.

Podane są przepisy nie tylko na tradycyjne dania, ale też takie, o których jeszcze nie słyszałam, a ich nazwy brzmią fascynująco i zapowiadają kulinarną ucztę. Z pewnością właśnie z tych przepisów skorzystam w pierwszej kolejności.

Brakuje mi też poziomu trudności i kaloryczności, z którymi spotkałam się w innych książkach tego typu. Przeciętny czytelnik nie będzie sprawdzał każdego składnika w tabeli kaloryczności, ja zresztą też nie, a tak bym wiedziała, co dostarcza nam dużo energii.

Książka została wydana w twardej oprawie, co zapewnia jej dłuższą trwałość, rogi nie powinny się zaginać, przepisy są wydrukowane na dość grubym papierze. Każdy dział jest podzielony jeszcze na podrozdziały.
,,Kuchnia polska. Dania jednogarnkowe” to doskonała pozycja dla wielbicieli wszelkiej kuchni , którzy nie chcą tracić więcej czasu na sprzątanie, niż przyrządzanie potraw !

Moja ocena :  7/10


Za egzemplarz książki dziękuję :

8 komentarzy: