Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 29 stycznia 2013

,,Michał Jakiśtam” Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 297
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf To już kolejna pozycja Ewy Nowak, którą udało mi się przeczytać w ostatnich dniach. Tym razem autorka także porusza ważne, współczesne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Kłamstwo, despotyzm rodziców, nieszczęśliwa miłość to tylko niektóre kwestie, o których możemy poczytać w tej powieści.

Edyta właśnie się pakowała, gdy do dom wrócił jej ojciec. Matki nie było w mieszkaniu, gdyż poszła do sąsiadki pomóc zawiesić jej firany. Mężczyzna był bardzo niezadowolony z tego powodu, córka musiała odgrzać mu obiad. Przy pakowaniu zwracała uwagę, aby wziąć to, co spodoba się opiekunowi. Był on bardzo despotyczny wobec swojej rodziny. Chciała mu się przypodobać, choć już go zawiodła. W wyniku tego zdarzenia musiała zmienić szkołę i miejsce zamieszkania, aby nie stać się pośmiewiskiem całego miasta…

Bycie nowym w szkole, w klasie nigdy nie jest rzeczą przyjemną. Czujemy się obco, odtrąceni, nie mamy żadnych przyjaciół. Wszystkie znajomości musimy zawierać od początku. Nigdy nie wiemy, komu z klasy można zaufać. Przed takimi dylematami stanęła też Edyta, główna bohaterka powieści. Związała się nie z tymi osobami, co powinna, przez co miała później wiele nieprzyjemności. W jej otoczeniu były osoby potrafiące zrobić wszystko dla pieniędzy, nie miały żadnych skrupułów moralnych.

Każdy rodzic oczekuje od swojego dziecka, aby było najlepsze i najwspanialsze. Nie zawsze jednak tak się dzieje, a wtedy nastolatkowie zawodzą swoich opiekunów. Marzenia starszych nie zawsze są zgodne z planami samych zainteresowanych. Nie należy wymagać od dzieci więcej, niż same są w stanie nam dać.

Powiedzenie ,,Kłamstwo ma krótkie nogi” jest, jak najbardziej prawdziwe i ponadczasowe. Należy pamiętać, że mijanie się z prawdą nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Prawda i tak wyjdzie na jaw, a nam tylko będzie głupio. Najgorsza prawda jest czasem lepsza od kłamstwa.

Przemoc w rodzinie to także dość częsty problem, jednak należy z nim walczyć. Nie można się mu bezwiednie poddawać. Istnieją odpowiednie instytucje, które mogą nam w tym pomóc.

Język powieści jest prosty, zrozumiały. Książkę czyta się bardzo szybko, z przyjemnością. Zawiera wiele uniwersalnych problemów, o których warto mówić. Autorkę znam już od dawna i bardzo lubię wracać do jej powieści. Tą pozycję czytałam już kilka lat temu, jednak nie żałuję, że ponownie po nią sięgnęłam.

,,Michał jakiś tam” to już kolejna książka z Sagi Miętowej, którą z ochotą przeczytałam. Miło spędziłam przy niej kilka godzin. Bohaterowie stali mi się bliscy, razem z nimi przeżywałam ich problemy.

Pozycja jest doskonała dla ludzi w każdym wieku, wielu z nas wyniesie z niej coś dla siebie. Warto czasami wracać do książek Ewy Nowak!

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję 


6 komentarzy:

  1. Czytałam już dawno temu, bardzo ciekawa:)

    OdpowiedzUsuń
  2. ta książka przede mną, czeka na półce

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam jeszcze przyjemności obcować z książkami Ewy Nowak, ale chętnie bym to zmieniła. Słyszałam o niej naprawdę wiele dobrego!

    OdpowiedzUsuń