Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 28 stycznia 2013

,,Ogon Kici” Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 344
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Gandalf
Tej autorki chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Każdy z nas choć raz w życiu z pewnością przeczytał jakąś jej powieść. Tym razem pisarka porusza temat zdrady i ślepego zauroczenia, tak realny w naszych czasach.

Ania zwana przez bliskich Kicią, przygotowywała się na obóz harcerski. Jednak niespodziewanie w jej życiu pojawił się mężczyzna, który wywrócił wszelkie plany dziewczyny do góry nogami. Zamiast obozu harcerskiego, za namową Dawida, Kicia wybrała się na obóz survivalowy. Czekało ją tam dużo przygód i poznała smak miłości, pytanie tylko, czy była to miłość prawdziwa?

Nie mam wielu zastrzeżeń do stylu pisarki. Występuje w niej lekki, przyjemny styl. Fabuła jest różnorodna, momentami nie można się od niej oderwać, za chwilę znów staje się nudna. Mimo wszystko ta pozycja bardzo mi się podobała.

Pozycji tej autorki przeczytałam już mnóstwo, każda z nich zawiera jakiś uniwersalny, ponadczasowy problem. Pisarka nie boi się mówić o rzeczach ważnych i potrzebnych. Bardzo podoba mi się jej otwartość na problemy społeczne. Potrzeba wiele takich książek, aby choć część ludzi uświadomiła sobie, że postępuje wbrew sobie, swojemu sumieniu.

''Ogon Kici'' to książka o życiu, uczuciach, problemach.  Obecnie wiele jest związków dziewczyn ze starszymi mężczyznami. Tak było też w przypadku Ani, która zakochała się w przyjacielu ojca. Mężczyzna miał żonę, dziecko, nie zachowywał się jednak odpowiedzialnie wobec swoich bliskich. Ania zawróciła mu w głowie i chciał się z nią związać. Dziewczyna także nie postępowała zbyt rozsądnie, wiążąc się z dużo starszym od siebie mężczyzną. Wierzyła, że zostawi żonę i się z nią zwiąże. Czy tak się jednak stało…?

Bycie kochanką, tą trzecią nigdy nie jest komfortową sytuacją dla żadnej ze stron. Mężczyźni mają w zwyczaju zwodzić młode kobiety, które bezgranicznie im ufają i są w stanie zrobić dla nich wiele. Czy jednak warto poświęcać całe swoje życie i reputacje, aby stać się kolejną dziewczyną na kilka dni ? Mężowie rzadko porzucają swoje żony, natomiast nowe partnerki zmieniają, jak rękawiczki. Przykre jest to, że żyjemy czasach pełnych fałszu i obłudy…

Bohaterami stają się zwykli ludzie, tacy, jakich wiele wśród nas. Problemy opisywane w książce mogą dotyczyć każdego, choć nie zdajemy sobie jeszcze z tego sprawy. Warto czasem pomyśleć, zanim zdecydujemy się podjąć jakąś nieetyczną decyzję, która może zranić wielu ludzi.

Ta pozycja to jedna z 13., które należą do Sagi Miętowej. Obecnie wydawana jest ona w nowych okładkach, chyba nawet ładniejszych, niż poprzednie. Chciałabym kiedyś przeczytać wszystkie części, być może mi się uda. Książki Ewy Nowak są uniwersalne, a przez to wieczne.

,,Ogon Kici” to pozycja o zdradzie, romansie, problemach młodych ludzi. Przeznaczona jest jednak dla każdego z nas bez względu na wiek. Czytelnik na pewno wyniesie z niej ważne idee, które będzie mógł wykorzystać w dalszym życiu. Ja nie żałuję, że po nią sięgnęłam i mogę z czystym sumieniem polecić ją innym.

Moja ocena : 8,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję 


8 komentarzy:

 1. czytałam wieki temu, jeszcze jako nastolatka:) bardzo mi się podobała wtedy, bo teraz czytuje już inne rodzaje książek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja też, ale do tej autorki akurat mam sentyment ;)

   Usuń
 2. Wspomnienia, wspomnienia... :) Nie sadziłam, że jeszcze Ktoś to czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Serię Miętową. Nie czytałam jedynie "Danych wrażliwych" oraz "Drzazgi", ale tę ostatnią wypożyczyłam w bibliotece, dlatego niedługo zabiorę się za nią. Ta seria jest jedną z moich ulubionych - po kolejne powieści sięgam niezależnie od wieku. :)

  OdpowiedzUsuń