Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 27 stycznia 2013

,,Czytaj dwa razy szybciej” Marcin Matuszewski

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 144
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Sensus


Szybkie czytanie jest moją zmorą już od dawna, gdyż czytam jednak dość wolno. Dlatego z tym większą ochotą sięgnęłam po tą pozycję, mając nadzieję, że tempo mojego czytania ulegnie poprawie. Tak też się stało!

Na początku autor proponuje nam, aby przeczytać tekst, a potem policzyć, ile słów przeczytaliśmy w minucie. Mój wynik nie należał chyba do najgorszych. Następnie przez cały poradnik znajduje się mnóstwo ćwiczeń, które mają pomóc czytelnikowi w wyrobieniu w sobie nawyku szybkiego czytania.

Najważniejsze jest, aby czytać w rytmie i z długopisem lub przesuwać palcem w miejscu, gdzie czytamy. Dzięki temu mamy zacząć czytać szybciej. Istnieje też wiele ćwiczeń na poszerzenie swojego pola widzenia.
Moim zdaniem pozycja mi pomogła. Po jej przerobieniu moje tempo czytania faktycznie się zwiększyło, więc nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Plusem dla autora jest to, że niepotrzebnie nie rozwodzi się nad tym zagadnieniem, a bardziej skupia się na praktycznych rzeczach. Dzięki temu nie musimy za bardzo rozpraszać się i przerywać sobie, aby przeczytać jakieś słowa wstępu.

Poradnik to bardzo dobra alternatywa dla osób, które pragnąć nauczyć się czytać coraz szybciej. Jak wiadomo ta umiejętność bardzo przyda się każdemu z nas w życiu codziennym. Poza tym jeśli będziemy wykonywali tą czynność szybciej zostanie nam więcej czasu na inne przyjemności. Przydatne jest to zwłaszcza osobom, które bardzo lubią oddawać się lekturze ulubionych pozycji.

Pierwszy raz zapoznałam się z książką o tej tematyce. Kiedyś miałam płytę na ten temat, jednak jakoś nie mogłam się zmotywować do tego, aby ją przesłuchać. Książka z radami to jednak coś innego.

Czytałam już kiedyś poradnik pt.,, Licencja na zaliczanie.Dowiedz się, jak zdać każdy egzamin" Marcina Matuszewskiego i Alicji Cholewy, który także bardzo mi się spodobał, więc tym bardziej gorąco polecam !

,,Czytaj dwa razy szybciej” to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy jeszcze bardziej chcą zwiększyć tempo swojego czytania. Mi pomogła, mam nadzieję, że Wam także.

Moja ocena : 9,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


12 komentarzy:

 1. Z chęcią bym się z nią zapoznała:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie wierzę w takie poradniki, ale Twoja recenzja sprawiła, że po ten sięgnę. A nuż będę czytać trochę szybciej? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiadomo, że od razu ta szybkość się nie zwiększy jakoś diametralnie, ale małymi kroczkami można dojść do celu:)

   Usuń
 3. Całe szczęście z szybkością czytania nie mam problemów;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sadzilam ze taka ksiazka naprawde moze nam pomoc , a jednak ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie narzekam na tempo swojego czytania. Podczas 10 minutowej jazdy rowerem na siłowni, przeczytałam 39 stron. nie wiem czy to dużo czy mało, ale mi wystarcza. mówiąc szczerze nie miałam pojęcia o istnieniu takich poradników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łał, ja w 10 min to pewnie 10-15 stron czytam ;)

   Usuń